• yanındayken özlediğim birinin yokluğuyla sınanıyorum nicedir. en çok bu saatlerde yoklar beni yokluğunun yoksunluğu. ve hanidir en çok bu saatlerde ölürüm ben, doğmak için her sabaha geceleri.

yine tepeden tırnağa silahsız olduğum bir gece, önce kulağa aşina bir sesi artık anımsayamadığım gerçeğiyle irkildim. sonra her detayını ezbere bildiğim bir yüzü günün birinde unutmaktan o kadar çok korktum ki...

günün birinde, artık yeryüzünde bir zamanlar genç olduğumuzu hatırlayan kimsecikler kalmadığında, yüzümdeki çizgilerin her biri artık bir şiir olduğunda bile, her detayını ezbere bildiğim o yüzü hiçbir zaman unutmayacağım.
  • gecenin 04.30'unda işle ilgili yapmam gerekenler aklıma gelip de uykudan uyanıyorsam -kara kara düşünmek için- ciddi bir kaygı problemim var demek.
  • 26 yasindayim artik . nefret ediyorum. uzay boslugunda hissediyorum. iş guc evlilik baskisini elestirileri kaldiramam ben . niye 26yim nedeen. * ulan avrupada boyle degil türk etikleri yuzunden .
    en son 20ydim sumuklu 18ler abla diyordu ne ara 26 oldum.

edit:harf
  • itirafı okurken birebir yaşadığım olayı yazmış biri kendini sorgulama evresine girince çıkamıyorsun gerçekten sonrasını ben de bilmiyorum o kadar çok şey yaptım ki
    siz hiç vefat eden birini aramaya çalıştınız mı (bakın o zaman aradan 1.5 yıl falan geçmişti ) işten çıkmışım o gün yaşadığım bi olayı hemen paylaşmam lazım o böyle şeyleri sever diye düşünüyorsun
    elini cebine atıyosun
    rehberde ismini buluyosun
    tam arama yazan yere dokunacakken vefat ettiğini hatırlıyorsun
    evet o zamana kadar hatırlamıyorsun
    sonra ne mi oluyor metrobüste ağlama krizine girmiştim
    evet hala silmedim rehberimde duruyor keşke arayınca açsa
    geç kaldım ben yetişemedim .
  • fetö tarafından kandırılan rte gibi hissediyorum sözlük

öyle böyle değil, sağlam kandırıldım.
  • umurumda değil gibi gözüküyor ama umursuyorum. güçlü gözüküyorum ama bugünlerde gücüm bitti. korkmuyordum artık korkmaya başladım. gitmek için eskisi kadar cesaretli de değilim. keyif sigaralarının yerini sıkıntı sigaraları aldı. umudum çok büyüktü ama artık çok az kaldı. kendimden emindim artık pek de emin değilim.
  • en yakınımdaki insanın bu kadar duyarsız olması bilgili olduğu halde cahil gibi davranması midemi bulandırıyor artık.
  • dün gece uyuyan nisanlimin ağzını burnunu elimle kapattım, bir süre sonra ölebilecegini düşünüp bıraktım. hormalasini nasıl durduracagimi bilemediğim için az daha birini öldürecektim.
  • bir süre yokum buralarda. döndüğümde daha güzel bulmak ümidiyle
  • peşinen not: bu entry'yi göbeğimi kaşıyarak giriyorum. çok kötüyüm çok.

benim çocukluğumdan beri işlerim yolunda gitmez. herkesin kolaylıkla başardığı şeyler için benim aşırı kıç yırtmam gerekir. şanssızlıklar falan hep beni bulur. bu durum iyiden iyiye canımı sıkmaya başladı. genel anlamda işlerim sonunda tatlıya bağlanır ama bir sürü insanın bu işleri bir yerlerden yardım alarak, ankara'da dayı bularak çok kolay çat pat yapmaları, çok şanslı falan olmaları sinirimi bozmaya başladı.

bunca yıl başıma gelenleri okusanız hak vereceksiniz.

yaş 11: o sıralar okul nöbetçisi olmak hayalim. çok cool geliyor bana. aylarca sıranın bana geleceği günü bekliyorum. o gün, hiç olmayan bir şey oluyor ve okullar tatil oluyor. ortaokulda nöbetçi olamıyorum. şimdi düşününce komik. çocukken üzmüştü ama. *

yaş 18-20: yeniden üniversite giriş sınavına girmeme izin verilmiyor çünkü ışık göremiyorlar bende. bu nedenle hem istemediğim bir üniversiteye devam edip hem de kendi kendime sınava hazırlanıyorum. milletin dershanelerle ve özel derslerle kazandığı okulu kıçımı ciddi anlamda yırtarak, yalnız çalışarak kazanıyorum.

yaş 23: yurtdışı için bir bursa başvuruyorum saçma sapan insanlar kazanıyor bana burs çıkmıyor. şok oluyorum. meğerse tanıdık gerekiyormuş burs almak için. aynı bursa başvurup interview olduğu gün burs aldım diye kutlama yapanları görüyorum seneler sonra. millet sonuçlar açıklanmadan sonucunu biliyormuş.

yaş 25: araştırma görevliliği sınavına giriyorum. herkesin o dönem bir hafta ya da 10 günde kadrosu gelirken benim gelmiyor, bir ay boyunca beleşe zorla çalıştırıyorlar. nedenini çok sonradan öğreniyorum, sınav sonucuna itiraz eden bir mal varmış meğerse, hocalar da itirazın sonucunu inatla açıklamadıkları için benim atanmam bir türlü olmuyormuş.

yaş 26: kadromu başka yere taşımak için yeniden ar-gör sınavına giriyorum. master danışman hocam sınava girmemem için beni uyarıyor. girip kazanıyorum. beraber çalıştığım herkes sınavı kazandım diye arkasını dönüyor bana çünkü çok sevgili arkadaşları kadroya girememiş oluyormuş. bir sürü sıkıntılar, sorunlar bok gibi ortamda çalışmak zorunda kalıyorum.

yaş 27: doktoraya yurtdışında başvurmam için bir belge gerekiyor. okulun lisans öğrencilerine 10 dk içinde verdiği belgeyi almam 3 hafta sürüyor. öğrenci işlerini o belgeyi bana vermeye ikna edemiyorum bir türlü. meğerse lisansüstü için ingilizce belge verecek adamları izinliymiş. kendi belgemi kendim ingilizce'ye çeviriyorum ve bir sürü yalvarmalar sonucu imzalatıyorum belgemi.

yaş 27: zorla aldığım belgeyi hard copy olarak postalamam gerekiyor başvurabilmek için. internetten başvuru yapılamıyor. sonucunu bile bilmediğim bir doktora başvurusunu yapabilmek için haftasonu bir günlüğüne güney kore'ye geliyorum. uçak bileti parası, otel parası, yorgunluğumdan vs bahsetmeyeceğim ama giderken ankara-istanbul uçuşum rötar yapıyor diye atatürk havaalanı'nda soluğum kesilene kadar koşmak zorunda kalıyorum.

yaş 27: danışman hocam beni olabileceğim son gün mezun ediyor. kabul aldığım okulda doktoraya gidemememe, olduğum okulda doktoraya başvurmamam yüzünden öğrenciliğimi ve kadromu kaybetmememe ramak kalıyor. gerekli imzaları bir günde alıp, yine bir günde geçici mezuniyet belgemi alabilemek için ankara sıcağında kocaman kampuste ordan oraya koşuyorum.

yaş 28: hamile kalıyorum. çok az kişinin hamileliğin 37. haftasında başına gelecek puppp zıkkımı 19. haftada başıma geliyor. kaşınmaktan uyuyamıyorum. aylarca kaşıntı çekeceğimi bilip şansıma küfrediyorum.

benim her işimde hep aşırı zorluk vardır. devamı gelmese keşke ama devamı gelecek...
hesabın var mı? giriş yap