şükela:  tümü | bugün
  • dj olsam adımı aşık veysel'den devşirerek dj aşık wesley koyardım.
  • sözlükte sürekli insanların "şunu izleyemedim, yutuptan kaldırılmış, şunu göremedim, yutupta yasaklı, şunu okuyamadım, wikipedia cort" gibi yorumlarını okudukça çok enteresan bi keyif alıyorum. hemen açıyorum, adamın izleyemiyorum, site kapalı, video kaldırılmış filan dediği şeyleri izliyorum, okuyorum. benle alakasız bişeyse dahi açıp bakıyorum.

sizler için üzücü tabi ama sanırım türkiye'den siktir olup gitmek'in güzel yanlarından biri de bu. özgürlük.
  • hayatımın en güzel doğumgününü, hatta en güzel gününü yaşadım. mutluluktan ağlamak nedir öğrendim. 25 yıl şu dünyaya bir iz bırakabildim mi bilmiyorum ama harika insanlar kazandığımı biliyorum.

18 yaşında 3 genç ben mutlu olayım diye ellerinden gelen her şeyi yapmışlar. sırf o an geldiğinde ben gülüp mutlu olayım diye 1 hafta plan yapmışlar. bu planla yatıp kalkmışlar, gerçekleşsin diye seferber olmuşlar. bir de aşık olduğum adamı doğumgünüme gelmeye ikna etmişler. birilerinin benim mutluluğum için, tek bir günüm için, iyi ki doğdum diyebilmem için, karşılıksız beklentisiz, pür sevgiyle emek vermesi. bu bana o kadar kıymetli geliyor ki. bu duygulara sahip insanlar hiçbir zaman kötü olamazlar gibi geliyor.

tertemiz kalpli genç arkadaşlar bana son yaşımın en güzel hediyesi oldu galiba. bir de hiç hesapta yokken nasıl oldu belli olmadan yıllar sonra aşık olmak var. birini düşünürken bir anda kafada "ya ben seni çok seviyorum ya" diye bir cümlenin yankılanması, yüzüne bir tebessüm yerleşmesi. kendini bu halde bulmak tekrar ve tekrar. sonu ne olacaksa nereye gidecekse umrumda değil. şu güzelliği yaşamak ömürde bir kere. her şeyden güzel. gecenin bu saatinde mutluluktan, seni mutlu eden şeyleri düşünmekten uyuyamamak var ya, paha biçilemez, hiçbir ölçü birimiyle ölçülemez.

sizi çok seviyorum küçük arkadaşlarım. seni de çok seviyorum yarim istanbul.
  • ofisteki kız muhabbetinden sıkıldım artık. muhabbet neyse de bide yüzüne gülüp arkandan bıdbıd konuşmuyorlar mı deli oluyorum. ayaklarım yere bastığından beri alışmaya çalışıyorum sanırım baya yol katettim. adam gibi tek bir dostum var o da abuk subuk triplere giriyor. bir maç izliyelim dedim on takla attın evine gelmiyim diye. senin de amk. benim kızlarım bana yeter. canlarım benim babanız dimdik duruyor merak etmeyin. sizi çok seviyorum.
  • yatakta olun. sevısme modunda degıl. sevme modunda.
    adam kadının yuzune uzun uzun baksın. gozlerıne gozlerıne. saclarını yavas yavas sevsın.
    sevısılmesın.
    kadın adamın kendıne cok deger verdıgını ve cam kavonozda ıtınayla saklanması gereken ozel bır cıcek oldugunu bılsın ve hıssettırsın.

en tutkulu sevısmeden daha akılda kalıcı oluyor.
    sefkat. ve puru pak sevgı.

adıl bulmuyorum. ceza kesmekmıs.
    sen gozumun onunde baska kadınla opus. benı terk et. hatta sıstematık olarak baska bırıyle aynı anda cık. bunlar bıldıklerım. bılmedıgım cok samımı arkadasıma ısık yakman, hatta belkı bı seyler yasamanız var. var oglu var.
    ben bu kadar hassassam sana karsı yanlısım olduguna ınanmamdan degıl. kendıme yakıstırmıyorum kıtabına uygun olmayan bı sekılde davranmayı. vıcdanım rahatsız oluyor.
    aman eskı defterler.
    geregı yok acmanın.

"rejoıns me a l ıle ou tu peux mentır, trıcher et aımer.."

ben sevıyorum dogru davranmayı.
    ıyı hıssetırıyor bana kendımı.
    aslında dogru davranmaktan vazgecmeyı dusunuyorum. bır de oyle deneyeyım dıyorum. herkes gıbı olayım. boylece kımseyle problemım kalmaz. yenı bır etaba gecebılırım.
    ve herkes nasıl bu kadar yanlıs olabılıyor dıye kafayı yemem.
  • bi sürü işim varken sözlüğe gelip gayet de mal bir başlık altına entry girdim. şimdi de gelip burda bunu yazıyorum. içim şişmiş ama galiba, ondandır kesin.

iş yerinde bir gerzek var. beni tehdit olarak gördüğü için gözden düşürmeye çalışıyor. şükürler olsun ki grup müdürümüz eski kulağı kesiklerden ve son derece de beyefendi. durumun farkında yani. ben de mecburen çıtlattım az buçuk ama keşke gerek olmasaydı diyorum içimden. daha çok çalışıp farklı projelere kaymam lazım. bu salaan elinde ziyan olma ihtimalinden uzakta yetişirsem sonradan ortak projelerde hakkımı arayacak/kıçımı daha iyi kollayacak seviyeye gelirim en azından.

acaba mı ki dediğim tip sevgili yapmış. iki sene önce tanışmıştık, bizim ev sahibi olduğumuz salsa festivaline gelmişlerdi. içim gitse de bi cacık çıkmamıştı. öyle hemen tumba yatak yapamıyorum ben, n'apiim. ama çok feci bi çekim vardı, en vurdum duymaz takım arkadaşım bile sezmiş ki kendisi bu tip şeyleri okumakta malın önde gidenidir.

şimdi, bambaşka sebeplerden ötürü, onun yaşadığı eyalete taşındım. ayrıca programım gereği haftada bir kez mecburen görüşüyoruz. yine prensip gereği onun bunun herifine sünmem ben. anneme anlattım; ''yakışıklı, bekar adam sonuçta. hem sahipsiz kapı anahtarsız açılır. normal bi insan tabii birileri olacak hayatında, herkes senin gibi sabır küpü mü?'', dedi. acilen sevgili yapmam lazım sanırım. nerde lan benim kısmetim! gelsin artık bak, elimden bi kaza çıkacak yoksa!
  • cahil insanlari sinirlendirmek eglenceli olabiliyor (tehlikelere dikkat etmek lazim tabi).
  • tez yazmam lazım ve öyle sıkıldım ki yazar olduğumu hatırlayıp buraya içimi dökeyim dedim. bundan kime neyse..
    neyse zaten bu başlığın da amacı bu değil mi.

normalde açıp iki satır okuyup, yazmazken şimdi durup durup sözlük okuyorum. kapatıyorum sonra du bakiim orda ne yazmışlar diyorum...bi bakıyorum saatler geçmiş:/

sözlüğü yazar olarak sadece itiraf için kullanmaya başlayacağım galiba
  • ben çok ama çok aptal biriyim. o yüzden kolayca kandırılabilirim. kandırılıyorum da sanırım. sonra düşününce utanıyorum kendimden. salak diye. sen kimsin ki zaten diyorum içimden. aptal.

ama bu kadar aptalsam neden hala mutsuzum? ben nerde yanlış yapıyorum? yoruldum ben mutsuzluktan ve kafamdaki düşüncelerle savaşmaktan ve saldığım negatif enerjiden. dayanamıyorum.
  • yapmam gereken bir ton şey var ama ben ertelemek için elimden gelen her şeyi yapıyorum.ne var şu sosyal mecrada anlamıyorum.telefon bir türlü elimden düşmüyor.aslında bakınca çok saçma olay birileri bir şeyler paylaşıyor sen de onları beğeniyorsun okuyorsun vb.bize ne ki o ne yapmış bu ne yapmış nereye gitmiş full boş işler.
    yine bi işsizlik ürünü olarak geldim buraya da yazıyım dedim çav.