• saçlarımın beyazlarını örtmek için spor salonunda bandana takmanın haricinde yeni bir yol buldum: saçlarımı sağdan değil de soldan ayırıyorum artık. sanki beyazları kapatıyorum böylelikle.
    bir hafta sonra staja başlıyorum, beyaz saçlarla kendimi kötü hissetsem de inatla boyamıyorum; bir kıvılcıma ihtiyacım var.
    yaza kadar soldan ayırarak devam edeceğim, sonra arka-ön, ters-yüz bir şeyler bulurum gayri.
  • insanları arıyorum soruyorum ama onlardan tık yok. hani derler ya bu işler karşılıklı aramazsan aranmazsın diye, yok öyle birşey amk. arayınca da aranmıyorsun!

bir de biriyle anlaşamıyorsan anlaşamıyorsundur, bunu zorlamaya gerek yok. senin algının onun algısıyla bir noktada buluşmadığı durumlarda hiçbir zaman aynı dili konuşamayacaksınız. bunu fark etmeyip asıl aksini zorladıkça tartışma ve kavgalar kaçınılmaz oluyor malesef.

zaten bir diğer gerçek de algılarının benzeştiği bir insanla kavga dahi etsen sonrasında bir şekilde, hem de kin vb tutmadan devam ediyorsun. bu da insan ilişkilerine dair şaşırtıcı gerçek vol.1437 olsa gerek.
  • gökyüzüne ne zaman baksam kucaklayabilirmiş gibi hissediyorum. yıldızlar benim evim. hayvanları daha iyi duyabiliyorum , ağaç köklerinde dolaşan her bir su zerresini hissedebiliyorum. artık içinde duygu olmayan hiçbir şeyle işim kalmadı. hiç olmadığım kadar özgürüm.
  • "delirsem hiç kimse anlamaz"
    benim deliliğim diğerlerinin gösterişli çukurlarına benzemez.
  • bazen aptallığıma doymuyorum.şu an hiç sevmediğim bir arkadaşımla benim tavsiyemle aynı etütteyiz ve aynı hocadan özel ders alıyoruz aynı yere gidiyoruz.nefret ediyorum çocuktan ama nereye gitsem karşıma çıkıyor benim yüzümden.ah mezun senemde bu aptallığı yapmayacaktım..
  • neden bu kadar riyakar ve karaktersizsiniz turk kizlari? en kezbanindan en okumusuna kadar ruhunuzda hafif mesreplik var, sadakatsizlik var. iyi aile kizlarini tenzih ederim onlar son umutlarimiz.
  • anne olmayı düşünmüyorum, henüz böyle bir isteğim yok. ömür boyu bir insanın sorumluluğunu alamazmışım gibi geliyor. buraya da defalarca yazmışımdır bunu, ona bir şey olsa kafayı yerim, sürekli onu düşünmek de çok yıpratıcı olur üstelik. fakaaaat bütün bu düşüncelerimi sekteye uğratan bir güzellik var okulumda. allahııım pas versin diye yapmadığım şebeklik kalmıyor. o pıtı pıtı elbisesiyle peşimden gelince benden mutlusu yok. çok nazlı hanımefendi gitmiyor öyle her yere. sapsarı saçları, boncuk gibi gözleri var, bu dünyaya ait olamayacak kadar paytak ve güzel. sanırım hiç durmadan 85687126 kere öpebilirim. öptürmüyor da öyle. dedim ya nazlı. 2 kere öpebilirsen ne ala. hayatımda gördüğüm en tatlı gülüşe ve en pamuk yanaklara sahip. hala çocuğum olsun istemiyorum ama olacaksa da onun gibi olsun yahu sabah akşam 5369633 kere öpmezsem ben de dördüncü değilim.
  • kim olursan ol elde ettiklerin çoğaldıkça, memnuniyetsizliğin de çoğalır.
  • biyolojik saatim isyanlarda, bebek istiyorum. mutluluk neydi? mutluluk icine sinen bir kocaya kapak atip; zort zort dogurmakti..
  • 36 yaşına geldim, hâlâ susamlı çubuk kraker yedikten sonra pakette kalan susamları yemek için paketi kafaya dikmeye bayılıyorum.