şükela:  tümü | bugün
  • “hepimiz kaybettiğimiz ya da ulaşamadığımız her şey için zamanı suçlarız. oysa unutma ki, zaman konuşacak olsa, hepimiz utanırız.” lev tolstoy

hayatımın merkezine koymam gerek fevkalade söz. ne varsa ruslarda var diye boşuna demiyorlar.*
  • sakıza oje sürüp çiğniyorum. çünkü ojenin tadı çok güzel.
  • ...
  • inanılmaz bir şekilde 39bindeyken bir anda yazar oldum, ama tabi önceden 2 kere kabul edilmemiştim heralde bunun etkisi var.neyse herkese şerefe !
  • birkaç gün kafamı dinleyecek vakit bulunca hayatta ne kadar şükür edecek şeye sahip olduğumu yeniden idrak etme fırsatı buldum ve önümüzdeki günlerde geçireceğim kötü günlerde hatırlamak adına bugünden itibaren şükran günlüğü tutmaya karar verdim.

içtiğim çayın lezzetinden, sevildiğimi hissettiğim andan, karşıma çıkan güzel bir şarkıdan, yolda karşılaştığım güzel insanlardan.. basit kompleks ne varsa.. unutmamak için, unutulunca hatırlamak için..

bir de bundan sonra boş kaldım diye asla ve asla şikayet etmeyeceğim, söz!*
  • gavurun bi deyimi var, "hitting the rock bottom" diye, dibe vurmak denebilir.
    bir ay once baslayan dibe cokusum, birkac gun once dipteki kayaliklara sertce carpmamla sonuclandi.
    kemiklerim unufak oldu galiba. ezberlenilen hareketleri omurilik soganindan yapariz ya, bende de o gun bu gundur sadece beyin calisiyor, en ufak seyleri bile o ustlendi. oradan oraya gidiyorum bisey olmamis gibi. sali gununun de yarisini yedim, cok sukur. ha gayret.
    bisey olmamis gibi dedim ya, bisey de olmadi aslen. gercekten olmadi.
    hatta bugun dipteki kayalari gormedigimi farkettim. ya öldüm ya da yukari cikiyorum galiba. anlariz birkac gune.

bana olur nadiren boyle. dibe vururum. kalbim parcalanirdi hep. bu sefer kemiklerim kirildi.
    galiba bu daha kotu.
    klise olacak ama onceden kalbim kirildiginda hep ustteki el benimki olarak geri geldim.
    cok uzuluyorum, geberecek gibi uzuluyorum ama iste bi guzel yani da bu.

simdi tum kemiklerim kirildi ya. beni dibe itenlerin uzerine yagmur olup yagmazsam rahat etmem.
  • nasıl yapıyorsunuz lan. o kafanızı yastığa nasıl rahat koyuyorsunuz? içiniz nasıl rahat ediyor? iç sesiniz nasıl lal olup da susuyor?

ya da ben neden yapamıyorum? soruyu böyle sormak lazım galiba.

vicdanınız kurusun ne diyeyim.
  • adıma yazılmış bir şarkı varmış. insan sevinse de "rezil oldum lan herkes biliyormuş" demekten kendini alamıyor. umarım herkes bilmiyordur ksdskfj
  • deprem oldu . yer izmir
  • çok çok çok çoooook eski bir dost mesaj attı lan mutlu oldum.

edit : lan çok eski bir dost dedim. adamın yaşını bilmiyormuşum ahahaha.

edit 2 : konuşmak iyi oldu yav. elde olmayan sebeplerden dağılan ortamların tekrar birleşmesi güzel bir şey.