• dine mensup kişinin imanı ekşisözlük gibi bir mecrada yazanlarla zedeleniyorsa burada asıl sorun ekşisözlükte değildir diye düşünüyorum.

doğrusu "ekşisözlük'ün inançsızlığa meyilli olanlara yardımcı olması" gereken başlık.
  • siz dini tanımayıp sadece sözlükten okuduğunuz bilgi ile uzaklaşacak iseniz hiç yakınlaşamamışsınızdır..
  • olmayan iddiadır.

ekşi sözlük üzerinde yazılanlarla dinden uzaklaşma nedir yahu? git din tarihlerini araştır, toplumların tarihlerini oku, bilimsel bir şeyler oku, kuran, incil falan oku sonra dinden uzaklaş yada yakınlaş.
  • katılmıyorum.cami cemaati bu konuda daha büyük pay sahibidir efenim.
  • ekşi sözlük gibi bilen bilmeyen herkesin konuştuğu gayriciddi bir platform bile insanı dinden uzaklaştırabiliyorsa o dinde problem vardır. sorunu yanlış yerde arıyorsun kardeş.
  • valla bence asıl dinden uzaklaştıran;

- ortamlarda kahrolsun israil falan dedikten sonra israil ile kol kola girenlerin ülkeyi yönetmesi ve önemli bir kısım insanın da bu insanlara müslüman diyerek ülkeyi emanet etmesidir örneğin.

- örneğin müslüman insanlardır diye güvenilerek kendilerine emanet edilen sabi sübyana tecavüz edenler ve bu tecavüzü ört bas eden diğer sözde müslümanlardır.

sen bu listeyi uzat uzatabildiğin kadar.
  • türkiye'de inançsızların çoğu kuran'ı okuyarak ve hocaları dinleyerek inançsız olduğu için mantıksız önerme.
  • dini imanı para olanlarınkinden uzaklaştırıyor evet.
  • alakası yok.
    ekşi sözlük'e gelmeden önce am üstünde ceviz kıran, kedi kesip kanını şarapla içen satanikin tekiydim.

şimdi ise kandillerde ve cuma'larda whatsapp üzerinden resimli tebrik meşazları gönderiyorum.

bilakis dine yaklaştırıyor ve bunun aksini söyleyen insanları esefle kınıyorum. yazıklar olsun ne denir ki başka...
hesabın var mı? giriş yap