404 entry daha
  • bilginin zevk alınası değil, kapitalist bir mantıkla biriktirilmesi gereken birşeye dönüşmesine karşı zekice bir defans.
    hem herkesin bizim gibi düşünmediğini hem de bizim gibi düşünenlerin de olduğunu; bize benzeyenlerle de benzemeyenlerle de bu yaşamı geçireceğimizi tatlı tatlı gösteren bir ortam.

piyes sonrası edit: öyle sanardık.. öyle severdik..
  • vakitsiz plansız ve belki de faydasız (emin değilim bundan) yazma yeri.. belki de faydalı bir iki nokta (bundan da emin değilim)..
    parantezlerin ve emin olunmayan şeylerin yeri (bundan eminim).. en gözü pek olabilecekken olamadığımız yer hem de..
  • etkili bişey. sözlük okuma alışkanlığını son aylarda kazanmış bir arkadaşım bugün ekşi sözlükte çıtçıtlı body hakkında okuduklarından sonra bir daha bundan giymiyceni söyledi. ciddiydi. etkilendim.
  • ekşi sözlüğe yazınca, yazmış sayılıyorduk. biz diyince kendini bilenler biliyor, bir dönem sözlüğe yazmayınca başka bir yere de yazmadık. bloglarımıza biraz. biraz sevgililerimize yazdık. öyle, o kadar. antik sözlük de elimizden alınınca, iyice koptuk. yenilik şart, tamam da, rızamız yoktu bizim bu yeniliklerin tek seçenek olmasına..
    "sokarım sözlüğüne, memleketten umudu kestim, bu memleketteki kimse adam olmaz" filan gibi düşüncelerle kıydılar sanki sözlüğe. "sözlüğün de paranın da mna koyalım" diye düşündüler gibi geliyor ki mna koymak ayıp bir şeydir. yani eski haliyle de para kazandırıyordu. öyle de şikayetler, davalar, tehditler vardı, böyle de vardır, hala eleştirel, muhalif sözlük kullanıcıları var. saftirikten mi yaklaşıyorum çok? yoo, o kadar saf değilim. ama anlamak istemiyorum bağzı şeyleri.
    yani işte, ekşi sözlük bir zamanlar kıymetli ve multi multi faydaları olan bir şeydi, parayla paha biçilemez bir şey. sözlüğe yazmak, başka bir yazmaktı. ekşi sözlük okumak başka bir okumaktı. yani sözlük, artık sen de herkes gibisin. ama benim hala senden de memleketten de, insanlardan da umudum var. neticede norveç diye bir ülke var.

ve nerde o eski badiler.. hepsine selam ederim. bir zamanlar hepimiz duttuk, buralar da dutluktu.
  • bir ülkeyi merak ettiğim için, daha doğrusu orada yaşamak nasıl olur diye fikir edinmek için girdim demin sözlüğe. 29 yaşımda yazdığım bir şeyle ilgili bir mesaj gelmiş.
    41 yaşımdayım.
    sözlük iyi bişey, işe yarayan bişey. iyi bişey.
3911 entry daha
hesabın var mı? giriş yap