• (bkz: #90669548)

bir ara hesabımı kapattım, fayda etmedi. çünkü okumaya devam ediyordum. okumaya devam ettikçe de fikir beyan etmek istiyordum. sonuç olarak tekrar açtım hesabımı. ilginç. ınstagram ve facebook hesabımı dondurdum. hiç de merak edip bakmadım. ama ekşi sözlükten kopamıyorum. kopmayı deniyorum. çözüm sanırım tamamen internetsiz kalmakta.
  • bir kutu kanzuk ilacı tedavisi gördüğünüzde geçecek bağımlılıktır.

sabah ve akşam aç karnına alındığında faydasını göreceksiniz. derdiniz azalacaktır.
  • geçem google'a girince farkettim. mal mal google ekranına bakıyordum ve aklımda ki tek site ekşi sözlük olmuş. düşünüyorum da ben ne ara bu kadar oldum yahu.
  • bana sahsen yapti, bazen korkuyorum ya. 4 yildir okuyorum okuyorum okuyorum. ıste okuyorum aksam eve gelince okuyorum anca okuyorum bu kadar kitap okusaydim 400 kitap okumustum. sizce kacmak mi bu hayattan bilemedim ya.
  • her vakit bulduğunuz anda sözlüğe girmenize sebep olan bağımlılıktır.

bende de var bu bağımlılık. 23 yaşındayım. 2014’te çaylak olarak ilk entryimi “zaten 4-5 yıldır ekşiyi okuyorum, bari yazarlığım da olsun” diye düşünerek girmiştim. bu da herhalde sözlüğü 2009-2010 tarihleri arasında okumaya başladığımı gösterir. yani ben resmen sözlükle 13 yaşımda falan tanışmışım. şüphesiz ki ekşi bana çok şey kattı. burayı okuyarak büyüdüm neticede. bakış açımı çok geliştirdi. bazen sözlükte bir entry okuyorum, ne kadar da haklı yahu diye düşünürken altına yazılan başka bir entry ile düşüncem bir anda değişiveriyor, “aslında bu da doğru olabilir” diyorum bir anda.

sadece bakış açımı geliştirmekle kalmadı tabii ki. ne zaman bir ürün alacak olursam veya bir yere gideceksem ilk baktığım site hep ekşi sözlük olmuştur. gerçi herkese göre biz ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timiyiz ama olsundu.

bu kadar yandaş medyanın arasında hala bir şekilde tarafsızlığını koruyan, korumaya çalışan tek site ekşi sözlük. artık haber sitelerine bile girmiyorum (eskiden hürriyet gazetesinin sitesine de bağımlılığım vardı, el değiştirince bıraktım). önemli bir şey olunca zaten burda gündem oluyor.

neticede burası kutsal bilgi kaynağı. bazen burdan bir hastalıkla veya bir ilaçla ilgili yeni bir şeyler öğrendiğim olmuştur.

bu sözlük bir çok kişiye can, hayat olmuştur. sayısız yardım kampanyası düzenlendi burda. çok kişinin hayatına dokunuldu. bir şekilde benim de katkım olduysa ne mutlu bana.

buraya neden bu kadar bağımlı olduğumu anlatmaya kelimeler, nedenler yetmez aslında. gerçekten ben de ekşi sözlük okuduğum kadar kitap okusaydım bir kütüphanem olmuştu şimdiye kadar. şu anda maalesef sadece bir kitaplığı anca doldurabildim (teşekkürler sözlük).

bazen siyasi nedenlerden ve yazılanlardan dolayı ortaya çıkan ekşi sözlük kapatılsın kampanyaları herhalde beni, bu sözlükten para kazanan insanlardan (bkz: kanzuk) daha çok korkutuyor. hürriyeti sattınız, medyada şeffaf haber bırakmadınız, sevdiğimiz her şeye zam yaptınız,ekşiyi yedirmeyiz!! :)

son olarak, gerçekten bu aralar bağımlılığım had safhada. sevdiceğim haliyle kızıyor burda çok vakit harcadığım için. ne diyebilirim ki çok haklı. bazen abartıyorum. azaltmaya çalışsam da olmuyor. sigara gibisin sözlük, varlığın da yokluğun da dert.
  • kesinlikle var olandir. sanirim sizinle ayni fikirde ayni dusunce yapisinda olan insanlarin yogun bulundugu bir platformda paylasimlar yapmak, insanlarin fikirlerini bir sohbet edasiyla paylasmasi sozlugun bagimlilik yapma gucunun kaynagi. iyi ki varsin sozluk.
  • kısır döngüdür şöyle bir bakayım diye girersiniz kendinizi başlıkları kurcalarken ve entryleri okurken bulursunuz. yeni başlıklar yeni entryleri doğurur şuna da bir bakayım dedikçe sarmalın içerisinde iyice kaybolursunuz. ama seviyorum bu mecrayı i love you ekşi sözlük *
  • ilginç hadise.

girdiğim entry sayısı sanırım beni ele veriyor.
  • gece gündüz entry giren boş adam işi. binlerce entry giren insanlar var ciddi ciddi.
hesabın var mı? giriş yap