• ota boka, gerekli gereksiz binlerce entry girmek gibi kötü bir huyum var. üstelik lafı da uzatıyorum. bir konuyu alıp en az başka bir mevhumla karşılaştırıp olası ortak nedenlerini sorguluyorum çoğunlukla. doğal olarak da bir dünya yazı, kelime doğrudan alakalı olmayan başlıklarda yer alıyor.

20 yılda kullanıcısına sadece arka plan rengi değişikliği sunmuş, mobil uygulama bile çıkartmamış sözlüğümüz, bizlere yazdığımız yazıları kelime bazında arama imkanı vermiyor. anca başlık bazında arayabiliyoruz.

mesela az önce chp eroin fabrikası açtı diyen dayı başlığını gördüm. bu konuyla ilgili yazı yazmıştım. yazıyı hatırladım ama yeri, başlığı aklıma gelmedi. nickimi ve anahtar kelimeyi google’a girdim. şak diye verdi. şaşırdım tabi yazdığım başlığı görünce.

ekşi sözlük kendi içinde tarayamaz mı peki kelime bazında? sadece başlığa değil de içeriğe de erişemez mi mükemmel ara fonksiyonu. whatsapp olsun, akıllı telefonların kendi işletim sistemleri olsun kolayca yapıyor bunu. ekşi sözlük yapamıyor mu? yapmak mı istemiyor?

evet istemiyor çinkü kendi yazdığım entry’yi bulmak için google’a giriyorum. günlük siteye girişim, yarattığım hit yetmiyor bir de google’dan hit kazandırıyorum sözlüğe. sonra da bana teşekkürü kendi profilime girmemle son oylananlarıma bakmam arası zamanda reklam tuzaklayarak ediyorlar.

ne dürümmüş be arkadaş.
hesabın var mı? giriş yap