• "baba süper entry", "ehehehe mehehe", ":))))" diye mesaj atip yanit alamayan yazar kisisinin "madem kimseye yanıt vermiyosun neden mesajlarin herkese acik" isyani. "eyv koc" mu desin ne desin aq.
  • kadın yazarlara mesaj atmayınca sorun olmayan durum.
    bu da benim başkaldırı biçimim. ruh hastasıyım evet.
  • bunu tespit edebilmek ibretlik bi çaba.

kadınların cevap vermemesine şaşırmadım.

ayrıca arkadaş demiş ki "madem herkese cevap vermeyeceksin mesajlaşma neden açık?"

mesajlaşma mesaj atabilmek için açık. mesajlaşmayı kapatınca kimseye mesaj da atamıyorsun.
  • yazdığı entriyi göremediğim bir yazarın isyanı. kadınların neden attığı mesajlara dönmediği açık sanırım. çünkü görmüyorlar.
  • dönsen bir türlü dönmesen bir türlü durum.

bazen bütün mesajlara hiç değilse bir teşekkür yazayım diyorum. bak, sadece nezaketen bir teşekkür yazıcam o kadar. karşımdaki kişi de belki bir 'rica ederim' yazar, hepsi bu. ama yok, teşekkür ettiğin anda karşılık vermiş oluyorsun çünkü algı bu. tabii ki herkes değil ama arada öyle biri çıkıp 'lanet olsun' dedirtiyor ki insanın bütün enerjisi çekiliyor.

tanışalım mesajlari, sevişelim mesajları, doğrudan hakaret edenler, üstü kapalı hakaret edenler, akıl vermeye çalışanlar, abuk sabuk mesajlarla ilgi çekmeye ve gizemli olmaya çalışanlar ve diğerleri...

'benim bu mesajlarda görmediğim bir şey kalmadı' derim hep. ama büyük konuşmamak lazımmış işte. meğer görmediğim neler varmış daha. psikoloji falan okusaydım bu mesajlarla tez hazırlardım heralde.

o yüzden bir kadın yazar hele de benim gibi şanssız bir nicke sahip olan bir kadın yazar cevap yazmıyorsa fazla takılmayin da sövmeyin de, inanın geçerli sebepleri vardır...

not: bu entry az önce mesaj kutuma kusan arkadaş hedef alınarak yazılmıştır, küfür bile etse kimseyi ifşa etmem ama belki okur da biraz utanır diyor kendisine tez zamanda akıl fikir diliyorum.

bu arada mesajlaşma görgüsüne sahip, fikir alış verişinde bulunmak için yazan herkesi tenzih ederim...
  • türk kadını oğlum işte.. ekşi deki kadınlar ukrayna'dan, macaristan'dan seçilerek alınmıyor.

ha politika, veganlık, dünya barışı, hayvan sevgisi konuş, sabaha kadar konuşsunlar..

aman sakın konuyu ilişki, sevişmek, seks, hatta fiziksel beğenilere falan getirme..

sakın "tanışalım, görüşelim mi" ye getirme..

cüzzamlı görmüş gibi kaçarlar..

reelde, "çok güzelsin" sözüne karşılık hakaret eden, "hadi be salak" diyen canlılar bunlar..

varsa enerjiniz uğraşın abicim.. yüzde 10-15 ihtimaliniz yok değil, benim gibi "sikerim triplerini" kafasına geldiyseniz artık.. hiç nazını niyazını çekip götlerini kaldırmayın..

kalkmaz gerçi o koca göt ama..
  • sözlükteki insanların dışarıdaki veya başka bir mecradaki insanlara göre daha konuşkan, girişken olduklarını düşünüyorum. ama bu iddia doğru olabilir.

şimdiye kadar erkek yazarlardan sorduğum soruya ters bir şekilde cevap veren 1 kişi oldu. o da dediğim gibi cevap verdi ama burnu havada bir şekilde yazmıştı. yani erkeklerde bu oranın sıfıra yakın olduğuna katılıyorum.

neyse gelelim asıl konuya, kadınlar. aylar önce birinin bir satış ilanı vardı ve fiyat bilgisi için mesaj yollamıştım. kadın cevap yazdı "elimde liste yok akşama detaylıca yollarım hem benim için de iyi olur fiyat soranlara o mesajı yollarım". daha o fiyat listesi gelecek. satış yapan birinin bile geri dönmemesi doğruluk payının olduğunu gösteriyor. tabi şimdi herkese cevap yazdığını söyleyenler de olacaktır. ama genelleme yapınca kurunun yanında yaş da yanıyor.
  • öncelikle bir erkek olarak genelde ben de mesajlara cevap vermiyorum. dün gece de mesaj alma özelliğini kapattım.

neden böyle bir şey yaptım ve neden mesajların çoğuna cevap vermiyorum?

çünkü sözlük yazarlarının %90'ı ukala ve sağlıklı ilişki kurmayı bilmeyen tipler. basit bir olaya yaptığın yoruma tepki vermek için bile iğrenç bir üslupla iğneleyici mesajlar atıyorlar.

öyle bir dil kullanıyorlar ki hani küfür etseler daha az sinir bozucu. bolca soru işareti kullanılan, karşıdakinin fikrini küçümsercesine yazılan o yarak kürek mesajlarınıza kimin cevap vermesini bekliyorsunuz amk?

"x konusunda yazdığın şu fikre ben katılmıyorum sence de x aslında şöyle böyledir" gibi bir kalıp kullanmak bu kadar mı zor?

diğer bir konu da "hahahaha çok iyi :)" tarzı mesajlar. ne yazalım kardeşim? bu mesaja nasıl bir yanıt bekliyorsun açıkla da bundan sonra ona göre davranalım.

burası facebook mu? instagram mı? nedir bu her önünüze gelene mesaj atıp entry bahanesiyle tanışmaya çalışma çabası?
  • hiç yasamadigim durum. kadınlarla işim olmaz çünkü. ekşici erkekler öyle mi. siz onlara mesaj atmadan onlar size çoktan atmış oluyorlar zaten.
  • instagram??

diye mesaj atan, ekşisözlüğü yonja, 80630, myspace gibi mecralarla karıştıran gerzo yazarlar yüzünden vuku bulan hadisedir.

yaşımızda ortaya çıktı bu arada ama, "instagram??" nedir allah aşkına?
hesabın var mı? giriş yap