• privateoğulları ile yeşil vadi üzerine çeşitli tartışmalar yaşayacak olan aile.(bkz: tosun ssg)
  • aşiretimsi müteahhit klanı, rize ikizdere civarından gelmeler sanırım. ekşi, ekşioğlu ve ekşioğulları soyadlarındadırlar, laz müteahhit kavramının baba adamlarındırlar.

ayrıca (bkz: oktay ekşi)
  • (bkz: seferogullari)
  • bu sülalenin kökeni rize'de olmakla beraber nüfuslarının büyük bir kısmı sakaryanın karasu ilçesinde yaşamaktadır.
  • bu sülalenin bir ferdi ben şırnak'ta askerken asteğmenimizdi. sağolsun her daim muhabbetimize iştirak eden, paramız bittiğinde borç veren kral bi abiydi. gündüz atışlarında ıskalayıp gece atışlarında üçte üç vurmasıyla meşhurdu. sebebini sorunca "ben istanbul'da büyüdüm. gece vurmaya alışığım" der güldürürdü bizi. kulağı çınlasın.
  • işçisinin sabrını taşırmış inşaat firmasıymış.

"inşaat işçilerinin derneği başkanı mustafa adnan akyol, derneğe başvuran 30 işçinin toplamda 300 bin tl civarında alacağının olduğunu söyledi. akyol, firma yetkilisi murat çepneli’nin, kendilerine bu 30 işçi dışında 110 işçinin daha alacaklı olduğunu söylediğini aktardı. firma yetkililerinin “maddi sıkıntıları” olduğu iddiasında bulunduğuna dikkat çeken akyol, “askon ve tuskon üyesi olan, toki’den en çok ihale alan firmalar arasında yer alan ekşioğulları inşaat’ın ücret alacaklarını ödeyemeyecek durumda olduğu iddiası gerçeği yansıtmıyor. üstelik, ekşioğulları inşaat’ın, işçiler ücret alacaklarını beklerken farklı projelerle inşaat sektöründe girişimlerini sürdürdüğü de biliniyor” dedi."

bkz. nasıl da: http://j.mp/12rfc5s
    ek: (bkz: ekşioğulları)
  • yakında uruguay'ı bölecek olan kabiledir.

(bkz: uruguay vatandaşlığına geçmek)
  • her şehirde büyük bir atatürk caddesi ve paralelinde de inönü caddesinin olması gibi, her mahallede de bir ekşioğlu apatmanı ile bir ekşioğulları apartmanının konuşlanması kuvvetle muhtemeldir.

(bkz: inönü caddesi/@slumber)
  • 250.000 kişiyi bulduğu tahmin edilen, horasandan gelip doğu anadoluya oradan da karadenize yerleşmiş akabinde memleketin dort bucağına yayılmış bir aile.

edit dit dit diiiit: "suser olma ihtimalleri vardır, hatta birinci nesil olma ihtimalleri de vardır. hatta ve hatta birden fazla olmaları ihtimali de vardır. "
  • onlarca şehirde yüzlerce ayrı hali olan şirketler. sabuncakis gibi, tuzcuoğlu nakliyat gibi...
hesabın var mı? giriş yap