şükela:  tümü | bugün
 • elessar ile arwen'in oğlu, hayatı hakkında 4. çağın 120 yılında babasının ölümü ile tahta çıkmasından başka hemen hemen hiçbirşey bilinmiyor.
 • filmde peter jackson'ın hemen hemen bütün filmlerinde yer alan jed brophy'nin oğlu sadwyn brophy tarafından canlandırılmıştır. çok küçük bir sahnede gözüküyor.

  edit: imlâ
 • çok karışık akrabalıkları olan gondor kralıdır.

  konuyu daha iyi anlamanız için babasının soyunu bir kurcalayalım. aragorn abimiz bilindiği gibi elrond'un insan olmayı seçen kardeşi elros soyundan gelmektedir. bu kardeşlerin babası earendil abimiz ise baba tarafından insan ana tarafından fingolfin hanedanından gelen bir noldor olan idril'e dayanır. dolayısıyla bu taraftan 3 büyük elf kralılından biri olan finwe kendisinin büyük büyük dedesidir.

  elrond ve elros abimizin annesi ise luthien'in torunu, luthien ise sindar elflerinin kayıp kralı elwe'nin kızıdır. yani diğer büyük elf kralı da aragorn abimizin büyük büyük dedelerinden biridir.

  en can alıcı kısım başlayor

  luthien'in annesi ise bir maia olan melian'dır. melian ile olan akrabalıkları göz önüne alınırsa hem aragorn'un hem de elrond'un büyük büyük yani koca dayısı gandalf'tır. (bkz: dayıların biraz arıza tipler olması)

  eldarion'un annesi arwen'in anneannesi galadriel hanımdır. galadriel hanımda finarfin hanedanından bir prensestir. ama onun dedesi de finwe'dir.

  http://www.uni-graz.at/~katzer/edain.png
 • kendi kişisel beğenileri doğrultusunda wikipedia'da açılan sayfaları silen wikipedia editörü mü patronu mu bilemediğim şahıstır.

  böyle kutsal bilgi kaynağının içinde böyle kişilerin de olması cidden üzücü, keşke yetkilerini faydalı yerlerde kullanabilseler.

  eldarion
 • öncelikle, üstteki entryi yazan arkadaşa sonuna kadar katıldığımı belirtirim.

  sene olmuş 2014 ama buna rağmen bu "eldarion" denen arkadaşın tavrını değiştirmeden halen bu "özgür ansiklopedi"de barınabiliyor olmasını da hiç yakıştıramıyorum.
 • yaptığı moderasyonlar hakkında örnekler göstererek düzeltme talep ettiğinizde cevap vermeye dahi tenezzül etmeyen yetkili wikipedia kullanıcısı. son zamanlarda yaptığı düzeltmeler ve aldığı şikayetlere göz attıktan sonra gördüklerim kaynağa olan güvenimi yitirmeme ve türkçe wikipedia'yı terketmeme vesile olmuştur.
 • her türk "sanal" topluluğunda olduğu gibi haksız yere topa tutulan, değerli bir vikipedi editörüdür. birlik olmak varken, böyle davranmak kimseye yakışmıyor.
 • böyle bir wiki yöneticisi var, tahminim 18 yaşında bir homoseksüel ve baskı altında yaşıyor geyliğini, psikolojisini ancak böyle yorumlayabiliyorum.

  vikipedia yönetmeliği vandallık karşıtı bir çok madde içerirken bir vandalın yaptığı keyfi silmelere göz yumuyor.
  çok ilginç

  uyarı üzerine gelen edit:
  homoseksüelliği konusuna değinmemin sebebii asla aşağılama değil, malum türkiye gibi ortadoğu ülkesinde hemcinsleriyle aşk yaşamak oldukça zor ve bu psikolojinin getirdiği baskı ile wiki editörlüğü yapıyor olabilir. demek istediğim, bu vandallığı kendime izah ederken ilk tahminim bu oldu, tabi ki başka sorunları da olabilir.
 • kendi kişisel beğenileriyle türkçe wiki sayfasını terörize eden sözde yöneticidir.
 • vikipedia'da denetçi ve gözetmen mevkine yükseltilmiş, bu yetki türkiye'de 2 kişi de var, birisi bu eleman. ayrıca bu yetkiyi alabilmek için vikipedia vakfına kimliğini doğrulamak gerekiyor.