• mommo filmindeki harika oyunculuğu, son sahnelerde dedesine "gitmesem olmaz mı?" deyişiyle beni benden almış, götürmüş, kalbimde yer edinmiş çocuk oyuncudur.

dağıttın beni be elif.
  • çok fazla çocuk oyuncu gördük ama bu kız bir başka bizim toprağımız gibi kavruk ve güzel.mommo'daki performansına gelecek olursak o saçı kesildikten sonraki hali,çiçekle konuşması,abisinin bisikletini görünce ki hali ve yüzünde hiç düşmeyen hüznü ile insan olanı etkiler.
  • gözlerine, gözlerinin içindeki pırıltıya, sadeliğe, göz kapaklarını biraz sonra uykuya dalacakmış gibi yavaş yavaş kırpışına, oynamadan sergilediği oyunculuğa hayran kalmamak mümkün değil.
  • abisinin aksine muhteşem oynamış, abartısız sade ama etkili oynamayı daha bu kadar küçükken becerebilmiş küçük oyuncu...
  • mommo filminin başrolünde oynayan 8 yaşında bir kız. ilginç şekilde keşfedilmesi ve film bittikten sonra almanya'da büyük bir ilgi görecek kadar başarılı bulunması üzerine can dündar uzun bir yazı yazmış:

http://www.milliyet.com.tr/…ali&a=can dundar&ver=79
  • kendisi gibi bir kizim olsa, dunyalar benim olsa. hep elif isminde bir kizimin olmasini isteyen gonlumun onu izleyince akittigi gozyaslarini hic unutmayacagim.
  • masumluğun, her açıdan eksik büyümenin, yoksulluğun, abin tarafından çok sevilmenin, çaresizliğin, umudun, kimsesizliğin ve kavl-u beladan bu yana yazılmış alın yazısının en somut hali elif...
hesabın var mı? giriş yap