• yanlışı, en başta götü kalkmış ev sahiplerinin malına talip olmasıyla yapmış alıcıdır.
  • (bkz: ziya ziyaaaaa)
  • ben ev alırken tam tersini yaşadım. ev sahibi emlakçıyı aradan çıkarmaya çalışıyordu.
  • saatlerini harcayıp bulduğu, kendi ayağıyla evin kapısına kadar gittiği evin camında sadece afişi olduğu için paraya konmaya çalışan emlakçıya para kaptırmamak isteyen alıcıdır.

şerefsizi arıyorum anahtar dükkanda, şimdi başka yerdeyim şu an gelemem diyen şerefsize niye komisyon vereyim.
    adamın kurumsal markalı işyerine gidiyorum, bana başka yerdeyim diyen şerefsiz bir başkasına kapı önünde telefonda yine yalan sıkıyor şuradayım, buradayım diye.
    araç şu an burada yok bilmem kaç saate gelecek diyor, kendi aracımla şerefsizi götürüp getiriyorum. komisyonda kurumsalız diye 3 kuruş inmiyor. sokarım öyle kurumsallığa. ne senden ev alır ne de sana kuruş işletirim şerefsiz.
    beğendiğim evi sırf bu yalancıya para vermemek için almadım, vazgeçtim. iyi de oldu, sitenin 3 bloğunun sahibi olan adamdan müteahhit bırakıp kaçtığı için arkasında bir sürü masrafı olduğunu öğrendim. sadece daire değil sorunsuz dediği evin sitesi de sorunlu çıktı.

seni ev ev kendi aracıyla gezdirir, mal sahibiyle satış sözleşmesi vardır eyvallah verdiğin komisyon zoruna gitmez.

kanun zaten alıcı da satıcı da emlakçıyı aradan çıkaramasın diye sözleşme şartı koymuş.
    kusura bakma da sen vergiden, zarttan zurttan, gezdirme, ev gösterme zorunluluğundan yırtmak için sözleşme imzalamıyorsan seni aradan çıkarmaya çalışanları görünce de ağlamayacaksın.

yalancı olduğunu bile bile, aracım arızalıyken beni ev ev gezdiren adamı aradan çıkarma imkanım da varken yapmadım yine komisyonunu verdim. niye? emek harcamış adam vicdanım el vermediği o emeği boşa çıkarmaya.
    sadece malı ilana koydu diye, sözleşmesiz vssiz o kadar komisyon almasına satıcı olarak senin vicdanın razı ise zaten senin vicdanına...
    zaten satıcının tapu harcını da alıcıya kitleyen kitleden ne beklenir ki?

edit: gezerken arayıp bulduğunuz bir evde emlakçı afişi varsa internetten o evin adresiyle filtreleme yapın. muhtemelen hem sahibinden hem de 2 ya da 3 emlakçıdan verilmiş aynı ilanı göreceksiniz çoğunlukla.
    sahibiyle iletişimle bu iş çözülecektir.

ek : 15 07 20 debe
  • bu tip başlıkları malını emlkaçıya peşkeş çeken mal olarak açmak lazım, zira burada satış yapan kişi hakim konumunu kullanarak mülkünü hiç bir hizmet üretmeyen bir sülüğe rant amaçlı kullandırmaktadır.

durum kira konusunda kabul edilebilir belki, oradaki rant piyasası genelde bir kiradır ve ki kiralama satışa göre daha çok yapılır, ve kira ihtiyacı daha acil bir ihtiyactır. ancak satın alma daha uzun süre, daha yüksek meblağ ile yapılan daha ciddi bir iştir, ve asalak emlakçılar %2 gibi 20.000-30.000 gibi rakamlara denk gelen ücretler istemektedir.

eğer satış yaptığın mülkün alıcısının pis ağız kokusunu çekmek istemiyorsan, emlakçının verdiği hizmetten fayda alan sensen emlakçı komisyonunu kendi ödeyerek, satış işlemini yapabilirsin, zira senin mallığın yüzünden kimse senin ve senin mal emlakçının esas ağız kokusunu çekmek zorunda değil.

bir ticarette hizmeti alan para öder, bu ahlaksız sektörde senin kıymetli götün yüzünden kurban olan alıcı oluyor.
  • birkaç tane evi olan insanın yaptığı artistliğe bak. faizler düşünce evinin fiyatını %10 %15 artıran çakal ev sahipleri yanında bir de bunlar çıktı. seni arayan varsa evin için, emlakçım dışında konuşmuyorum de, 15 saniye sürmez konuşman.

iki taraf için de win win durumu varsa çok iyi yapan alıcıdır.
  • eğer emlakçı satış öncesinde alıcıyla satıcıyı bir araya getirmemek için taklalar atıyorsa doğru yapan alıcıdır.
  • apartman/site görevlisinden ev sahibinin telefon numarasını öğrenebilir..
  • kurnaz emlakçıya para kaptırmamak isteyen alıcıdır. tek yaptığı satış ve kira işleriyle meşgul olan emlakçıları oldum olası sevmemiş yaptıkları işlerden para kazanmalarına oldum olası gıcık oluşumdur.
    nasıl bir zamana denk geldik insanların birbirlerine tahammülleri yok.
  • yanlış yapan alıcıdır. ben de bilakis, yatırım amaçlı emlaklar alacağım zaman emlakçılarımla çalışıyorum. istediğim tipte, lokasyonda, yelpazede taşınmazları emlakçılarıma tarif ediyorum, onlar arıyor, buluyor, bana sunuyor, beğenirsem gidiyor pazarlığını ediyor, anlaşıyor ben tapuya imzaya gidiyorum. zira ben niye 2 kalem malı var diye götü tavana vurmuş, ağzı ve götü ve kendisi leş kokan beyinsiz boktan satıcılarla muhatap olayım. parayı veren ben olduğuma göre satıcının pis götü neden kalkıyor onu anlamıyorum, dolayısıyla da muhatap olmuyorum. veriyorum emlakçıma komisyonunu, götü boklu satıcıyla, emlakçım muhatap oluyor.
hesabın var mı? giriş yap