• iki yıl önce olsa hayatımı değiştirecek çözüm:

+ apartmanda hayvan beslemek serbest mi? bakın benim kedilerim var, dürüstçe söylüyorum baştan, sonra sorun çıkmasın.

- tabii ki serbest, kediye kimin itirazı olur ki, sesi sedası yok. hem apartmanda alt katta kedi var, yasak olsa orada olur mu hiç?

dairenin tapusu yapıldıktan sonra daha önce iki kez kedilerim olduğu konusunda dürüstçe uyardığım daire sahibi "emlakçı apartmanda kedi beslemenin yasak olduğunu biliyordu, daha önce alt kattaki daireye bulduğu kiracıyı kedileri olduğu için reddetmiştik" dedi ve artık nasılsa dairenin parasını almış olmanın rahatlığıyla kediler için bana dava açmakla tehdit etti. benim daire için ödediğim parayla aldığı spor mercedes'in umarım hayrını görmez. emlakçıya da ödediğim komisyon haram olsun.

(bkz: ada gayrimenkul küçükyalı)
  • yalan makinesini yakabilecek eylem.

+ metrobüse yakın mı?
    - 10 dakika uzaklıkta.
    + yürüyerek mi?
    - ııı...
    ***bip bip bip biiiip***
  • gürültülü bir makine elde etmenize neden olacak eylem.

+ kaç metrekare?
    - 150.
    + net mi? brüt mü?
    - ııı...
    ***bip bip bip biiiip***
  • sinirlerinizi yıpratacak eylem.

+ evin konumunu beğendim.
    - çok merkezi yerde.
    + ilandaki konum doğru, değil mi?
    - ııı...
    ***bip bip bip biiiip***
  • bir süre sonra makine yalancı olabilir :)
  • adamlar olmuş yalan makinesi.

o kadar çok yalan söylüyorlar ve söylediler ki geçmişte, herhangi birisi yalan söylese anında anlayacak kadar da geliştirdiler kendilerini.

ekleme : nerede bir emlakçı görsem, galerici görsem mideme bir ağrı saplanıyor, hayata küsüyorum sanki. bir de gayrimenkul danışmanı v. b. kendilerine etiket atamışlar.
  • benim muhatap olduklarım ilk 3 dakikada makinayı yakar geçer
  • + merkeze yakın mı?
    - yürüyerek 10 dakika .
    + ama uzakta en bayır yerde görünüyor haritada?
    - kardeşim vallahi 10dkda yürüyorum ben...
    ***bip bip bip biiiip***
  • "şahane yeni kiracı bulacağız"
    "aynı zamanda şu işletmenin adamlarıyla çalışmıyorsunuz ve onların adamlarını oturtmayacaksınız değil mi?"
    "ııı.."
    bıpbıpbıp

ya biliyorum kimsenin kendini bulacağı bi dert değil bu ama içimi dökmek istedim
hesabın var mı? giriş yap