şükela:  tümü | bugün
 • bir sezonda 3 takim degistirerek rekor kiran zenci futbolcu
  vanspor , trabzonspor , bursaspor
 • su anda ingiltere division 3 te shrewsbury takımında diye hatırladıgım futbolcu.
 • şu anda çaykur - rize sporda oynayan karakıçlı, küçük takımların büyük oyuncusu
 • söz konusu kara kobra arkadaş pek kimsenin bilmediği bir hikayenin de kahramanı olmuştur. rize'de fitbol oynarken bir hayat kadınının seks esnasında iç kanama geçirmesine yol açmıştır. kendisi extra large-long bir arkadaşmış. kadın kendisinden şikayetçi olmuştu hatta. böyle de bir anısı varmış kendisinin.
 • sikindirik takımlarda gezerken, yıldızı 1998-1999 sezonu için transfer olduğu göteborg'ta parlamıştır,trabzonspor'a da oradan transfer olmuştur.tip olarak haddaway'e benzer.
 • (bkz: tetteh)
 • tetteh, takımı atak yaparken takimın bir oyuncusundan çok taksim de işporta saat satarken zabıtayı görüp dolapdere'nin arka sokaklarına depar atıp kaçan zenci kardeşlerimize benzerdi.. sürekli tık nefes kalır takımın doktoru, hocası ve başkanını diken üstünde oturturdu.. bakılmaz ama kalçası da diğer zenci topçu muadillerine göre biraz büyükçeydi.

  çok koyu türk kahvesi gibi bir arkadaştı. spektaküler yazacağım elim gitmiyor ama fena da adam değildi. biraz da kusura bakmasin ibne kumaşından birisiydi. sezonda en az 3 - 4 takım gezip, eski takımına karşı ilk oynadığı maçta hemen golünü tıklıyordu.

  zaten bu kumaşa sahip oyunculardan en çok çeken takim da trabzonspor'du.. da silva'yi elaziğspor'a gonderdiler, hemen ilk maçta da silva bir tane koydu. tetteh'i rizespor'a yolladilar gene hemen ilk maçta trabzon'a bir tane attı tetteh. seyit cem vardı. hani ilk katalan asıllı türk. o da başımıza bela olmasın diyerek futbol hayatini bitirmek istediler, hiç bir kulübe lisansini vermediler. adamı tsk askere cağırdı. orda da ordu milli takımına gidip özel maçta trabzonspor'a 2 tane salladı. sonra alacaklarına mahsuben kulübun telefonlarını kestirdi.

  ulan sonra trabzonspor neden şampiyon olamiyor. nasıl olsun ya?
 • gene tetteh acayip derecede işten falan kaçan bir adamdı. bu zekasını okulda falan kullansa atom çekirdeğini kavak yelleri izlerken çıtlatırdı.

  rizespor'da oynarken ve ligin bitimine artık son beş maç kalmışken antrenör pecze'ye '' takımın ligde iddiası yok, gençlere fırsat vermeli '' diye bir öneri getirdi. takımın genc oyuncuları tetteh'e abi gibi sarıldılar, bir istediğini iki yapmadılar. gerçek sonradan tetteh'in taşaklarını kulüp tesisine yaymasıyla anlaşıldı. gelsin lahmacunlar gitsin cevizli baklavalar. sırf o dönem 6 kilo aldı tetteh.
 • trabzonspor da daha defansif oynarken rizesporda kendi yarı sahasına dönmez olmu$tu. rizespor yönetimi herhalde yabancı bulduk forvete koyalım isterse gece orda yatsın demi$ti ama tetteh adeta yabancı pasaportlu bir türk tü.
 • 97 - 98 sezonunda şampiyonlar liginde göteborg forması ile 2 beşiktaş macında da oyuna sonradan girmişliği vardır. tabii ki bir şey yapamadan maç bitti. o maclarda türk futbolseverler tarafından sahaya girip futbolcuyu öpmeye calışan fanatiklerden biri zannedildi ve önemsenmedi..
  ulan şampiyonlar liginin kalitesi 10 sene önce düşmüş. amına koyarım tetteh'in oynadıgı ligin. iyi oldu çeyrek finale çıkmadığımız.