• bindiği arabayı alan kocişinin markette oluşan masrafları ödeyeceği kadındır.
  • annem gibi araba kullanan kadındır.
    6 ayda 6 kaza yapınca annemin elinden arabasını aldık. kazaların ikisi fren yerine gaza basınca oldu.
    yıllardır bisiklet bile kullandırmıyoruz.
  • asla cinsiyetçi takılmadım; fakat yaya geçidine yaklaşmakta olan bir kadın sürücü görürseniz ve yayaysanız yolu siz verin.
  • "seyir halinde" emniyet kemeri takmaya çalışırken kaza yapan kadın şeklinde düzeltilmesi gereken başlık. arabaya biner binmez ilk iş takacaksın o kemeri kardeşim. nedir seyir halindeyken kemer takmak.
  • daha dün trafikte ani bir hareketle lak diye hiç bakmadan önüme kıran araca zaaaaaaart diye korna sesi ile tepki gösterdim. hırsımı alamadım kim la bu mal diye yanına geçip bakayım dedim. kadın elinde telefon instagrama girmiş. o kadar rahat ki sanki az önce üstüme çıkmayacakmış gibi. hayırlı storyler abla dedim devam ettim.

bu manyaklara biri dur demeli artık.
  • marketten çıkan kadın sanki günde 10-15 kaza görüyor sanki. o nasıl soğukkanlılıktır.
  • gercekten kaza yapan araçların gaz almaması için sistem geliştirilmeli (başka sakıncaları olabilir bu sistemin). bir kadın size hafifçe çarptıysa ve önündeyseniz kesinlikle iyice ezene kadar bırakmıyor. bir değil beş değil demekki durum bu.
    erkeklerin yaptığı kazaların önlenmesi çok zor ama kadınların kazadan sonra 10 saniye devam eden ters hareketleri önlenebilir.
  • bir ayağın gaza bir ayağın frene konulmasıyla fren yerine gazlamak her acemi sürücünün başına gelebilecek olaydır, cinsiyetten ayrı olarak. birileri biliyor ki sağ ayak gaz-fren, sol ayak debriyaj( yoksa boşta) yöntemini getirmiş. ben böyle rahat ediyorum demeden işi kuralına göre öğrenip alışarak atlatılabilecek durumdur.
  • cana zarar gelmediğinden goygoyumuzu doya doya yapabiliriz bence.
    olm çok komik değil mi lan? allah kimsenin basiretini bağlamasın da, "al amına kodumun dolabı, al sana, al amk!" der gibi girmiş. girmiş, durmamış bi daha girmiş, yetmemiş bi daha girmiş
  • konuyla ilgisi olmasa da kadın sürücü görünce arabanın önüne atlayan yayalar var, sürücü kadın olunca korkar da durur diye mi düşünüyorlar , çözebilmiş değilim.
hesabın var mı? giriş yap