• cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanmış listedir.
    kaynak
    piyasada bildiklerimizden ( en azından benim) farklı bilgiler içeren listedir. sayfada başka ilginç bilgiler de var. üniversite tercihlerinin yapıldığı dönemde vatandaşa hizmet için yapıldığını düşünmek istiyorum. umarım bu bilgilerle tercihlerini yapanlar hedeflerine ulaşırlar.
  • islami bilimler diye bir meslek varmış da haberimiz yokmuş. ayrıca islami bilimlerin bu listede yer alıp öğretmenliğin bu listede olmaması ülkenin durumunun içler acısı halini açıklamaya yeterde artar sanırım.
  • boşuna açmayın, ben yazayım, 1 numara tekstil müh. ve 8 numara inşaat müh. olduğunu söyleyen araştırmanın ciddiyetini siz takdir edin.ha bu arada 2 numara iç mimarlık ve 3 numara mimarlık.. sankim "inşaat hala çökmedi, hadi gelin gelin" mesajı veriliyor, bilemiyorum altan...
    ( iş bulma süreleri yanlarında verilmiştir)

1-tekstil mühendisliği /4 ay 2 gün
    2- iç mimarlık / 5 ay 8 gün
    3-mimarlık / 5 ay 10 gün
    4-konservatuvar / 5 ay 13 gün
    5-endüstriyel tasarım / 5 ay 16 gün
    6-pilotaj / 5 ay 17 gün
    7-odyoloji / 5 ay 19 gün
    8-inşaat mühendisliği / 5 ay 28 gün
    9-veterinerlik / 6 ay 1 gün
    10-eczacılık / 6 ay 3 gün
  • dayınız varsa hiç meslek sahibi olmasanız da oturduğunuz yerden bir degil iki degil üç maaş bile alırsınız...
  • inşaat mühendisi'ni görünce haberin altında ali ağaoğlu reklamı çıkacak sandım.

tanım: doğruluğuna inanamadığım liste.
  • torpilliler listesi
  • cumhurbaşkanlığı insan kaynakları ofisi, sosyal güvenlik kurumu’ndan alınan istihdam verileri ile yükseköğretim kurumu’ndan alınan mezun bilgilerini karşılaştırarak türkiye’de en çok aranan ve en kolay iş bulanan meslekler diye listeler açıkladı.
    söz konusu liste şu şekilde duyuruldu:

1- tıp

2- eczacılık

3- odyoloji

4- fizyoterapi

5- hemşirelik

6- pilotaj

7- psikolojik danışmanlık

8- öğretmenlik

9- inşaat mühendisliği

10- sağlık hizmetleri:

kaynak
  • cinselliğin afrikası olan güzel ülkemizde tabii ki eskortluk...
hesabın var mı? giriş yap