*

• 1) füme çerkez peyniri
  • ride the lightning'i göremediğimiz dandik liste. time'ı kınıyorum.
  • kaliteye değil de popüleriteye göre yapılmış binlerce listeden birisi. yoksa ben de bilirim godard peynirini yazmayı.. geçiniz.
  • (bkz: anket peyniri)

sözlüğün kalitesinin iyice bozulduğunun göstergesi. ya kardeşim yeni nesiller de iyice anketçi çıktı ya. daha dün sözlüğe girmişsin şimdiden anket peşinde koşuyosun, yazık.
  • küçüklüğümüzde muz uğramazdı bizim evlerimize.colalı içecekleri sadece ramazanlarda ve 1-2 kez içebilirdik.
    henüz doğan marka otomobiller üretilmediği için doğan görünümlü şahinler de yoktu; sadece murat 124 ler vardı mercedes muamelesi gören.
    kuzinelerde kumpir yapılır,yılda 1-2 kez de kestane pişirilirdi o da bulunabilirse.
    henüz renkler icat edilmediği için televizyonu siyah beyaz seyrederdik,mahallenin bir evinde toplanıp.
    çocukların sokaklarda oynayabildiği,ağaçlardan elma toplayıp yiyebildiği ve ağaç sahiplerinin göz hakkı diyerek birkaç ağacın meyvelerini toplamadan biz çocuklara bırakabildiği zamanlardı.

ve kahvaltılarımız.
    margarin ekmek çay genellikle hep olurdu da zeytin ve peyniri aynı anda o kadar az yerdik ki.
    o nedenle ; adı, markası var mıydı bilmiyorum;zaten kendisi var mıydı onu bile hatırlamıyorum.ancak;
    bence en güzel peynir zeytinin yanında yiyemediğimiz çocukluk peynirleriydi.

bu arada benim çocukluğumda henüz ssg de olmadığından bu tür başlıklar da açılmazdı.
    az ama güzeldi herşey.

edit :imla.
  • time dergisinin anketinde fransız'ların organize çalışmaları sonucunda rokfor peyniri önde gidiyormuş bu anketta arkadaşlar. lütfen hemen gidip beyaz peynirimizi birinci yapalım.
  • hakiki koyun postu içinde satılan ve evde işkembeye sarılarak saklanan tulum peyniri hell yeah...
  • ayak parmaklari arasindaki peynirin herhalde kategori disi sayilacagi siralamanin lideri.
hesabın var mı? giriş yap