• bazen yatağın altından bir el uzanacak ve yataktan sarkan kolumu, bacağımı tutacak korkusu. eşek kadar oldum, bu ne zaman aklıma gelse sarkmış kolumu bacağımı hemen yatağın içine çekerim.
    sağolsun aile büyükleri çocukluğumuzda anlattıkları köy temalı garip hikayelerle beynimizin ırzına geçtiler.
  • kapalı alanlar ve çok karanlık yerler. resmen nefesimi kesiyor bu ikisi
  • eve hırsız girmesi. gece uykusuz bırakan cinsten bir korku.
  • (bkz: beklenen büyük istanbul depremi)

bir de adaletin hukuk sisteminin olmadığı bir coğrafyada hiç uğruna ölüp seni oldurenlerin ellerini kollarını sallayarak gezmesi. hapis cezası bile almaması. bireysel silahlanmaya karşı apolitik büyütülen bir seksenler kusagiyim. etliye sutleye karışmam, insanlarla çok samimi olmaya bile korkarım, bir yerde kavga varsa bile elim ayağım boşalır en kısa zamanda ordan uzaklaşarim, eşim trafikte yol vermediği zaman bile paniklerim, ehliyet almaktan korkarım. arabanın ön koltugunda otururken bile paniklerim. yayagecitinde karşıdan karşıya geçerken beklerim araçların durmasını, nasıl olsa dururlar durmazlar da suç bile demem. ben bu kadar dikkat ederken, eğitimsiz, kültürsüz, saygısız, doğduğu mağaradan sonra toplum yaşamına adapte olamamış bir maganda tarafından oldurulmekten korkuyorum sözlük. askere gittigi için silahla ateş etmesinden, evlendiği için pompalı tüfekle saydirmasindan, tuttuğu takım şampiyon oldu diye havaya bilmem kaç el ateş etme hakkı olduğuna inanan birinden korkuyorum. trafik bambaşka zaten, yol verdin, yol vermedin, ışık kırmızıydı sariydi, sıra benim hakkımda, sol seritte çok yavassin vs bunların her biri istanbul'da ölmek için sebep zaten. katil zaten adalet olmadığının farkında o yüzden bu kadar kolay adam öldürebilir. adalet yok hukuk kayboldu hepimizin başı sağolsun
  • marmaray istasyonlarında ücretsiz geçiş yaptığımız bir turnike var ya heh oradan geçerken aşırı geriliyorum.
    yaşadığım en saçma en rahatsız edici korku.
  • sevdiklerinin başına kötü şeyler geleceği düşüncesi.
  • (bkz: gelecek) bence . özellikle bu ülkede
  • hemşehrim kimsenin evladı yok mu?

tabii ki biricik oğlumun başına bir şey gelmesi.
  • belirsizliklerin artması. önemli olasılıkların uzun süre havada uçuşmasındansa olumsuz olan sonucu duymayı tercih ederim.
  • oğlumun başına bir şeyler gelebilme ihtimali. ihtimali bile nefesimi kesiyor. benim kendi adıma bir korkum yok. kadınların korkabileceği çoğu şeye tepki bile vermem, hiç ilgilenmem. yalnız bir ayağım çukurda inek tepmiş koç vurmuş köpek ıssırmış biri olarak konuşuyorum korkacağım pek bir şey kalmadı.
hesabın var mı? giriş yap