• nihaaaattt çekler yıkılıyor.
  • nihat kahveci 2008 çek cumhuriyeti maçı. hala aklıma geldikçe tüylerim diken diken olur.
  • 8 mart 2017 barcelona psg maçı'nda sergi roberto'nun attığının da sayılabileceği goldür.
  • aslında çok var ama olcay'ın inönü'de fener'e attığı gol ilk aklıma gelen.
  • 1996 yılında sergen yalçın’ın fener’e frikikten attığı goldür
  • euro 2008 semih senturk vs hirvatistan
  • selçuğun bizi avrupa şamp. götüren frikik golüdür.
  • çalıştığı yere yakın bir yerde yemeğimi yerken yürüyen merdivenden göründü. ıssız adama ufuktan yaklaşan bir gemi gibi adeta. benimle olmak istemediğini açık açık söylemişti zaten. yine de yok yere dönmek istediğim yörünge onunkiydi.

nazikçe bir jestle davet ettim. "geliyorum" dercesine bir başka jestle karşılık verdi.

oturur oturmaz dedim ki:
    1996 yılıydı. okula gitmeden önceki son yazımız bitiyordu. fenerbahçe ile kadıköy'de oynuyorduk. son dakikalara kadar çok sıkıcı bir maçtı. hakem maç biterken bir faul verdi lehimize. atamadık. salonda maçı izleyen herkes son şansımızı da değerlendiremediğimizi düşünüp ayrıldı. ben bırakmadım. iki dakika geçmedi ve aynı yerden bir serbest atış daha kazandık. sergen topa vurdu ve uzun süre jenerik olan mükemmel bir gol attı...

merhaba bile demeden anlattığım bu hikaye birazanlamsız gelmiş olacak ki sadece baktı yüzüme.

işte bir o gol, bir de sen... her gördüğümde sanki ilk kez görmüşüm gibi heyecanlandırıyor beni.

gülümsedi ve patatesten devam etti. benim muhteşem pas trafiğiyle getirip vurduğum top yine auta çıktı.
  • hasan kabze'nin beşiktaş'a attığı gol. maçı radyodan takip ediyordum spikerin ''hasan kabze kaleye baktı vurdu'' cümlesiyle gol sesini duymam arasında geçen süreyi asla unutamam.

bu gole anlam katan ise bir hafta sonra gelen asla unutulamayacak şampiyonluktur.
  • edit:son dakika deyince skorbord 90:00'ı geçmiş olmalı, yoksa onlarca var.

(bkz: hasan kabze'yi unutma) , bunun üstü yoktur. uefa kupasıyla beraber tribünde olduğum için en mutlu olduğum maçlardandır.

benim kuşak için hasan vezir'in galatasaray'da oynadığı ilk fener maçında attığı son dakika golü de unutulmaz, 1-0 kazandık, başka işe de yaramadı kendisi...

global bakınca 99 şampiyonlar ligi manchester son dakika dublesi gelir akla, lineker'in ahı herhalde...

son dakika deyince agüero ve city'nin yıllar sonra gelen şampiyonluğu var.

ümit karan olaylı gs-fb kupa maçı, koray 4-3'lük fener beşiktaş maçı (bence ilk 3'e girer), düşünsem çok çıkar da bunlar kadar tarihi olmasalar da ankara'da bir ahmet hassan'ın gençlerbirliği fenerbahçe maçında duran topta o boyla attığı bir kafa golü, bir de ankaraspor'un (belediye takımı işte ne haltsa), kezman'ın 2-1 de kaçırdığı penaltıdan dönen topta 2-2 yaptığı golü (cafer miydi acaba?) unutulmaz.
hesabın var mı? giriş yap