• kendi başarımı ölçüye vurmak bana düşmez
  • ..sekiz sterlin de ne ederdi şimdi çıkaramıyorum ama , çok paraydı.bugün pek nadir bulundukları halde gerçek antika parçalar kimin umurunda ki?''

(bkz: george orwell)
    (bkz: 1984)
  • o zamanlar internet veya akıllı telefon yoktu. üçtün öteki iletişim hatları da kopmuştu.
    bakışınla aydınlanır dünya / susanna tamaro

hiç tarzım olmayan bir kitap. migros %40 inidirimden acil yola çıkmam ve daha sonra gerekli zamanım olmayacağımdan sepetime hunharca incelemeden, araştırmadan attığım kitaplardan biri. karantina tüketimi; eldeki ile idare et, elindekini tüket.
  • bir şey söylemedi.. (othello)
  • komiserin birden ciddileşmesi beni biraz endişelendirdi.
  • bu cehennem cinayetlerini işliyorsun, sonra bunlara intihar süsü veriyorsun.
  • ne yazık ki, internet ve sosyal medyanın zararlı yan etkilerinden biri de - en küçük meselede bile - sorumluluğu hemen bir başkasına ya da bir başka gruba aktarma imkânı vermesidir.
  • daha önceleri, dünya'yla farklı konularda gerçekleşen paylaşımımızın, şarap üzerinde yoğunlaşmaya başladığını görmek, benim yönümden oldukça şaşırtıcı.
  • " 'bilemiyorum, gulabi, ablasini gercekten de severdi' dusunceli bir tavirla yine biyiklarini cekistirdi"

ahmet umit-askimiz eski bir roman
  • izin verin, artık yalnız kalayım,
    dadım da bu gece sizlere yardım etsin;
    işiniz başınızdan aşmıştır, eminim,
    bu apansız gelen tören yüzünden.
hesabın var mı? giriş yap