şükela:  tümü | bugün
 • geceki maçı izlemeden sırf sonuca, istatistiklere ve 3-5 yazılana göre burada koca sezona göre enes üzerinde ahkam kesiliyor. yani bişeyler ters gitsin de hemen gömelim çocuğu diye sotede bekleniyor. yok enes kendini bi bok sanmış da, savunması berbatmış da, rudy gobert blok yapmış enes ne bok yiyor gelen geçen atıyor falan.

  rudy gobert dediğiniz admın boyu bikere 2.16. buna göre olan kol boyuyla beraber zaten 2.11'lik enes'e bi üstünlük sağlıyor bu anlamda. rudy zayıf ve atletik bi adam. o boyla hızlı olup iyi sıçraması onu savunma anlamında özel bi yere koyuyor. tutup da rudy'nin bloklarıyla enes'in bloklarının kıyaslamasını yapmak çok saçma.

  enes'in utah'a 2 yıl üst seviye basketbol oynamadan giriş yaptığını utah çok iyi biliyordu ve çocuk 3. sıradan draft edildi. haklı olarak, beni biliyordunuz ve aldınız, süre bulamıyorum'a getirdi olayı çocuk. utah'ın maçları kaybetme sebebi enes'miş gibi davranmanın bir anlamı yok. enes'in doğru dürüst süre bulamadığı birçok maç utah'ın darma duman olduğunu da gördük. enes gittikten sonraki rudy sürecinde bile. en kritik sayı atması gereken zaman da bile rudy'nin hücumda leyla gibi gezdiğini herkes biliyor. atlet olmasından kaynaklı bastığı harika smaçlar yanıltmasın.

  oklahoma enes'i takas ederken enes'in tüm özelliklerini, zaaflarını biliyordu. enes şapkadan süpriz çıkmadı. ve aynen de enes'ten bekleneni alıyorlar. yani hücum gücünü. russell westbrook dışında ne mitch mcgary ne de steven adams topu eline bıraktığınızda boş değilse topu sayı yapamıyor. enes hücumda inanılmaz bir adam. topu eline bırakmanız sayı atması için yeterli. boşsa şutu giriyor, teke tek de affetmiyor ağlatıyor. 2 kişi bile savunmakta, fake yemekte enes'e çare bulamıyorlar. enes çok güçlü bu konuda. s.adams faullerini hiç sokamazken, neredeyse enes oklahoma'da inanılmaz bir faul yüzdesiyle oynuyor.

  yani oklahoma herşeyin farkında.

  geceki maça gelince de, bu enes'in bir balondu da patladı olayıyla kaybedilmedi. utah inanılmaz konsantre ve taktik oynadı. başta enes, mcgary ve s.adams'ı faul problemine sokarak maçtan düşürdüler. maçın bir çok kırılma noktasında oyunda faul probleminden dolayı kenarda bekletilen enes olmadığı için sayılar s.adams tarfından kaçtı. enes olsa o anların hiçbirini affetmezdi. kaldı ki maçın ilk çeyreğinde ortada faul problemi yokken oklahoma maçı 30 sayı farkla bitirecek gibi gidiyordu.

  taraftar enes topu her aldığında öyle bağırıyordu ki bırakın 22 yaşındaki enes'i oklahoma tümden etkileniyordu. westbrook bile ne oluyor demiştir. yüzünde o şaşkınlık vardı. nba maçlarında bizim türkiye'deki gibi tezahürat ya da yuhalama olayı pek görülmez kaldıki.

  bahane yok. utah maçı aldı. ama bu enes'i bi bok bilmiyor, balonduya getirmez. allah aşkına kaç maç kazandılar enes'in de desteğiyle. açında uzun soluklu istatistiklerine bakın. sanki savunmasının kötü olduğunu siz biliyordunuz da takas eden oklahoma bilmiyordu.

  sizin derdiniz ideolojik. enes'in oyunuyla alakası yok. şahsi fikirleri beni ilgilendirmiyor. olaya sadece basketbolu açısından bakıyorum.
  edit: imla
 • 10 sene önce ülkerspor yıldız takımındayken efes pilsende yedek olan benim ağzımı yüzümü sikmiş insan yarması.

  13 yaşında bana hayatımda yaşayamacağım zevkler yaşatmıştı. çaresizlik neydi, insan neden çaresiz olurdu bunları bana öğretmişti.

  (bkz: ünlü biriyle ilişki yaşamış sözlük yazarları)
 • kendisi 22 mayıs 1992 doğumlu olduğu için 20 yaşında şu an. bir şeyin ilki mi acaba diye zorladım biraz ama olmadı malesef.

  20 yaş ve altında 23 sayı, 22 ribaund ve üzeri yapan daha önceden 3 oyuncu varmış zaten.

  http://bkref.com/tiny/rilmh

  dwight howard ve shaq'ı anladık da, dejuan blair ne amk yırtık dondan çıkan yarak gibi.

  edit: he ama %80 ve üzeri isabetle en az 23 sayı, 22 ribaund dersek, enes bir ilk. tebrik ediyoruz kendisini.

  edit2: ayrıca bu istatistikler 1985'ten günümüze kadar olan aralığı kapsıyor sadece.

  edit3: lan o değil de buna bakarkan shaq'ın 21 yaşında, sadece 36 dakikada yaptığı 24 sayı, 28 ribaund, 15 blokluk performansını gördüm de korkudan bilgisayarı camdan aşşa atmışım, hesap makinesinden yazıyorum şimdi.
 • allah nazarlardan saklasın elbette ama ben daha şimdiden 2011 nba draftinda ilk 5'de seçilmesini bekliyorum
 • adamda bir şeylere angaje olma bağımlılığı var. muhtemelen psikolojik bir durum. hayatın her alanındaki aidiyetlerini sağlıksız yaşıyor.

  fetullah konusu açılıyor, enes herkesten daha fetullahçı. durant okc ile kanlı bıçaklı oluyor, ilk karşılaşmalarında en ateşli saldırgan enes oluyor.

  dün de lebron sırf medya kendisini konuşsun diye abuk subuk bir boşboğazlık yapıyor her zamanki gibi, bugün knicks cephesinde mermiye ilk kafa atan yine enes oluyor.

  yarın greenpeace'e üye olsa, kendini okyanus ortasında gemiye zincirler bu.
 • çocuk dünyayı geziyor, kenya televizyonuna röportaj vermesi için davet ediliyor, kenya'nın yöresel bir kıyafetini giyip sempatik bir şekilde hayat tarzından, ünlü olmanın zorluklarından, finale çıkamadıkları için duyduğu üzüntüden bahsediyor...

  götü boklu sen burada 't-shirtümsü ucube' diye aklın sıra taşşak geçiyorsun.

  çıkıp; 'bence faizler düşmeli' mi desin?
  bodrum'da, çeşme'de şampanya mı patlatsın?

  kendisi bir türk sporcunun sahip olduğu gelmiş geçmiş en büyük mukaveleye imza attı.

  sadece işine konsantre olmuş ve, katılırsın veya katılmazsın, götü başı ayrı oynamadan bir ideolojiyi benimseyip insanlığa faydalı olmaya çalışıyor.

  4 sene önce nba'ye girdiğinde ingilizcesi çok kötüydü.
  bugün ingilizcesini de aşırı geliştirdiğini görüyoruz.

  eeee daha ne? çocuk kişisel olarak kendini durmadan geliştiriyor.

  saygı duyuyorum kendisine.
 • yılda; 52.117.551 tl,
  ayda; 4.343.129 tl,
  haftada; 1.000.000 tl
  günde; 143.180 tl
  saatte; 5.965 tl

  kazanıyor ama atalay kardeşi bir uçak yolculuğu parası isteyince ouvvvv!!!
 • çok değil, bundan 3 sene önce başımızdaki malum adam, bu adamın hocasıyla takışmasaydı; şuan karşı kanattan size o twitter'dan gezici, vatan haini, terörist diye laf sokacak bir adamdı.

  buradan her hıyara tuzla koşan sözde muhalif yazarlar için yazıyorum bunu.

  ergenliği henüz üstünden atamamış, milli takım falan sikinde olmayan, hocasının .... (anladınız onu) baktığı yöne bakan bir şakirt eziktir şahsiyet olarak.

  milli takıma girmek için iyi bir oyuncu olmak tek dikkate alınacak kriterse, bu konuda yapılabilecek birçok transfer de var farklı milletlerden. neden yapılmıyor? çünkü milli takım.

  milli takımın kaybettiği maça kahkaha twiti atan adam yerine, gider haritada türkiye'nin yerini bulamayacak iyi bir oyuncu da transfer edersin nihayetinde.

  işte bu denklemde açıkçası milli takım için değeri yok bu adamın.

  debe editi :
  (bkz: http://i.hizliresim.com/y5o5mj.jpg)
  -1,5 yaşındaki kanser hastası devrim yılmaz'a yardım!! (bkz: 23 nisan 2016 devrim yılmaz'a yardım kampanyası)
 • biz zamanında da fetoyu sevmiyorduk. ama kim attı kral attı diye seviniyorduk. bilmiyor muyduk hakan şükür'ün kim olduğunu. şimdi zamanında ne istedin de vermedik diyenler ve onun zihniyetindekiler çıkmışlar vatan haini diyorlar. bu olaylar olmadan öncede vatan hainiydi. siz hayırdır gazi maaşı falan alır mıyız acaba diye seyirciye oynuyorsunuz. zamanın büzüktaşları şimdi birbirlerine hain diyor. hayırdır inşallah.
 • son 30 yılda bir playoff maçında benchten gelip %90 üzeri ve +25 sayı atan ilk oyuncu olmuş.boşuna demiyoruz abd istatistik ülkesi diye. bunu nerenizden buldunuz.