• 10 sene önce ülkerspor yıldız takımındayken efes pilsende yedek olan benim ağzımı yüzümü sikmiş insan yarması.

13 yaşında bana hayatımda yaşayamacağım zevkler yaşatmıştı. çaresizlik neydi, insan neden çaresiz olurdu bunları bana öğretmişti.

(bkz: ünlü biriyle ilişki yaşamış sözlük yazarları)
  • kendisi 22 mayıs 1992 doğumlu olduğu için 20 yaşında şu an. bir şeyin ilki mi acaba diye zorladım biraz ama olmadı malesef.

20 yaş ve altında 23 sayı, 22 ribaund ve üzeri yapan daha önceden 3 oyuncu varmış zaten.

http://bkref.com/tiny/rilmh

dwight howard ve shaq'ı anladık da, dejuan blair ne amk yırtık dondan çıkan yarak gibi.

edit: he ama %80 ve üzeri isabetle en az 23 sayı, 22 ribaund dersek, enes bir ilk. tebrik ediyoruz kendisini.

edit2: ayrıca bu istatistikler 1985'ten günümüze kadar olan aralığı kapsıyor sadece.

edit3: lan o değil de buna bakarkan shaq'ın 21 yaşında, sadece 36 dakikada yaptığı 24 sayı, 28 ribaund, 15 blokluk performansını gördüm de korkudan bilgisayarı camdan aşşa atmışım, hesap makinesinden yazıyorum şimdi.
  • allah nazarlardan saklasın elbette ama ben daha şimdiden 2011 nba draftinda ilk 5'de seçilmesini bekliyorum
  • adamda bir şeylere angaje olma bağımlılığı var. muhtemelen psikolojik bir durum. hayatın her alanındaki aidiyetlerini sağlıksız yaşıyor.

fetullah konusu açılıyor, enes herkesten daha fetullahçı. durant okc ile kanlı bıçaklı oluyor, ilk karşılaşmalarında en ateşli saldırgan enes oluyor.

dün de lebron sırf medya kendisini konuşsun diye abuk subuk bir boşboğazlık yapıyor her zamanki gibi, bugün knicks cephesinde mermiye ilk kafa atan yine enes oluyor.

yarın greenpeace'e üye olsa, kendini okyanus ortasında gemiye zincirler bu.
  • yılda; 52.117.551 tl,
    ayda; 4.343.129 tl,
    haftada; 1.000.000 tl
    günde; 143.180 tl
    saatte; 5.965 tl

kazanıyor ama atalay kardeşi bir uçak yolculuğu parası isteyince ouvvvv!!!
  • çocuk dünyayı geziyor, kenya televizyonuna röportaj vermesi için davet ediliyor, kenya'nın yöresel bir kıyafetini giyip sempatik bir şekilde hayat tarzından, ünlü olmanın zorluklarından, finale çıkamadıkları için duyduğu üzüntüden bahsediyor... götü boklu sen burada 't-shirtümsü ucube' diye aklın sıra taşşak geçiyorsun.

çıkıp; 'bence faizler düşmeli' mi desin? bodrum'da, çeşme'de şampanya mı patlatsın?

kendisi bir türk sporcunun sahip olduğu gelmiş geçmiş en büyük mukaveleye imza attı.
    sadece işine konsantre olmuş ve, katılırsın veya katılmazsın, götü başı ayrı oynamadan bir ideolojiyi benimseyip insanlığa faydalı olmaya çalışıyor.
    4 sene önce nba'ye girdiğinde ingilizcesi çok kötüydü.
    bugün ingilizcesini de aşırı geliştirdiğini görüyoruz.

eeee daha ne? çocuk kişisel olarak kendini durmadan geliştiriyor.
    saygı duyuyorum kendisine.

(edit: bu arkadaşın beyni ne yazık ki tamamiyle yıkanmıştır - allah affetsin.)
  • çok değil, bundan 3 sene önce başımızdaki malum adam, bu adamın hocasıyla takışmasaydı; şuan karşı kanattan size o twitter'dan gezici, vatan haini, terörist diye laf sokacak bir adamdı.

buradan her hıyara tuzla koşan sözde muhalif yazarlar için yazıyorum bunu.

ergenliği henüz üstünden atamamış, milli takım falan sikinde olmayan, hocasının .... (anladınız onu) baktığı yöne bakan bir şakirt eziktir şahsiyet olarak.

milli takıma girmek için iyi bir oyuncu olmak tek dikkate alınacak kriterse, bu konuda yapılabilecek birçok transfer de var farklı milletlerden. neden yapılmıyor? çünkü milli takım.

milli takımın kaybettiği maça kahkaha twiti atan adam yerine, gider haritada türkiye'nin yerini bulamayacak iyi bir oyuncu da transfer edersin nihayetinde.

işte bu denklemde açıkçası milli takım için değeri yok bu adamın.

debe editi :
    (bkz: http://i.hizliresim.com/y5o5mj.jpg)
    -1,5 yaşındaki kanser hastası devrim yılmaz'a yardım!! (bkz: 23 nisan 2016 devrim yılmaz'a yardım kampanyası)
  • biz zamanında da fetoyu sevmiyorduk. ama kim attı kral attı diye seviniyorduk. bilmiyor muyduk hakan şükür'ün kim olduğunu. şimdi zamanında ne istedin de vermedik diyenler ve onun zihniyetindekiler çıkmışlar vatan haini diyorlar. bu olaylar olmadan öncede vatan hainiydi. siz hayırdır gazi maaşı falan alır mıyız acaba diye seyirciye oynuyorsunuz. zamanın büzüktaşları şimdi birbirlerine hain diyor. hayırdır inşallah.
  • son 30 yılda bir playoff maçında benchten gelip %90 üzeri ve +25 sayı atan ilk oyuncu olmuş.boşuna demiyoruz abd istatistik ülkesi diye. bunu nerenizden buldunuz.
  • bu adam kayda deger bir nba oyuncusu olma yolunda saglam bir proje olmus onu farkediyorum. ya kafasi ticari islere cok iyi calisiyor, ya da arkasinda akil hocaligi yapan saglam adamlar var. nereden cikardin simdi bunlari diyecek olursaniz anlatayim.

klasik turk basketbolcusundan gayet farkli biri kendisi. hani tamam gercekten cok yetenekli ama, onun otesinde tercihleri, davranislari, laflari, sozleri bir omer asik, bir ibrahim kutluay veya hidayet turkoglu degil. uc noktaya dikkat cekicem:

birincisi adam turkiye'den cekip geliyor kentucky'de hayat kuruyor, kendini kabullendiriyor, sembol haline geliyor. annesinin taze fasulyesini ozleyip ilk tatilde evine donmeye calisan klasik turklerden degil. adam uyum sagliyor.

ikincisi adam gayet politik lafinda sozunde. dikkat edin. hem amerika'da, hem turkiye'de pozitif demecler veriyor. utah tarafindan secilince mehmet okur kendisini tanimadigini soylemesine ragmen mehmet okur'dan "mehmet abim" diye bahsediyor. nba draftinda secildiginde hem kentucky hem de istanbul'nda geldigini soyluyor.

ucuncusu, ki beni en cok sasirtan da bu, adam gayet iddiali arkadas. "ben en iyi olucam. dirk nowitzki, pau gasol gibi bir adamim ben" diyor. icinde yetismis oldugumuz turk kulturune gayet ters seyler bu ozguven seviyesinde demecler. simdi amerika'da herhangi bir liseye girip herhangi bir ogrenciye hadi bize bir sarki soyle desen eleman utanip sikilmadan sarkisini soyler. ama turkiye'de boyle bir ogrenciye denk gelemeyecegimizi iyi biliriz.

diyecegim o ki, adam kafa yapisi olarak klasik turk basketbolcusundan cok farkli yetismis, adeta bir nba projesi sekline burunmus. bize de bekleyip gormek kalmis. bakalim neler olacak.

edit: ariza1903un uyarisiyla draft muhabbeti eklenmistir.
hesabın var mı? giriş yap