• yapılması gerekendir..

sadece "gereken" değil,
    aynı zamanda,
    yapılınca "boylu boyunca" mutluluk da verendir.. mutluluk ve huzur ..

çünkü o zor durumdadır ve dışarıda yaşaması çok, çok zordur..(ki dışarıda yaşamak engelli olmayan hayvanlar için bile çok çok zor iken..)

sahiplenin ey sözlük böyle masum canları ve onlara tüm sevginizi verin.
  • google'a "engelli kedi sahiplenme" yazıldığında çıkan facebook grubundan rahatlıkla gerçekleştirilebilen eylem.

zira ben, biricik engelli ve cok güzel canımı
    bu cumartesi günü,
    o hesaptan buldum.
  • takdir edilesi bir eylem, kedi almayı düşünenlerin yönlendirilmesi gereken davranış.

kesinlikle pet shoplardan arkadaş-sevgi satın alamazsınız.
  • gerçek hayvan dostu ve merhamet sahibi insan davranışı, zira sevimli ve cins olanı herkes sever.
  • hakkında şöyle bir duyurum vardır. tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
  • 3 gün üst üste sokakta ölü kedi görmüş bünyemi bi nebze olsun rahatlatan eylem.
  • bir adet 3 bacaklı tosunumla zamanında yaptığım ve hayatım boyunca da yapmış olacağım en iyi şey olabilir. lakin bu hafta sonu ziyaret ettiğim muhteşem insanın evindeki 27 felçli kediyi (bahçesinde baktığı onlarca kediyi saymıyorum bile) gördükten sonra engelli kedi sahiplenmenin uç noktasını görmüş oldum.

ımkanınız varsa engelli kedi/köpek sahiplenin, yoksa da bu uğurda hayatını adayanlara destek olun lütfen.
  • bahcemizdeki zilli'nin saglikli yavrulari icin yuva ariyoruz. 4 tane ama maalesef biri olum döşeğinde. diger üçü gayet iyi durumda.
    ılgilenen hayvanseverler yesillendirebilir.
  • böyle insanların olması insanı umutlandırıyor
  • tek gözü kör kediyle yaptığım eylem. aslında engelli kedi sahiplenmek gibi bir düşüncem yoktu. tamamen kendiliğinden gelişti. sokakta bulduk, gözünü düzeltmeye çalıştık tedavilerle ama olmadı. bir gözü ile idare edebildiği için hayatımızda çok büyük bir etkisi olmadı bu engelinin. tek sorun aşırı hassas ve ürkek olması. en ufak bir sese ya da yabancı birine tahammülü yok. her veteriner ziyareti bizim için ölüm gibi. daha taşıma kabını gördüğünde her yere işeyip sıçıyor zira. veteriner üzerine battaniye atarak ancak müdahale ediyor. üç gün de travmasını çekiyoruz bunun. dışarıda yaşayamayacağını bildiğim için ekstra bir gurur duyuyorum. biz olmasak ne yapardı düşünemiyorum bile. biz de onsuz yapamazdık gerçi. aşırı bir sevgi ve şefkat yükledi hayatımıza sıpa. akşamları daha bizi öpmeden kediye koşan bir babam var artık.*
hesabın var mı? giriş yap