şükela:  tümü | bugün
22 entry daha
  • vajina daraltma yani vajinoplasti; vajina dokularının gevşemesi, esnekliğinin azalması, genişlemesi şikâyetleri olan kadınlara vajinanın yeniden sıkılaştırılması, daraltılması, toparlanması için yapılan estetik ve işlevsel amaçlı bir genital estetik operasyondur.

    vajina daraltma ameliyatları "vajinoplasti" olarak tanımlanır. aslında vajina daraltma ameliyatları vajinoplasti operasyonlarının yalnızca bir kısmını oluşturur. vajina daraltma diğer bir ismi ile vajinoplasti ameliyatları aslında estetik bir operasyondan öte, işlevsel amaçlıdır.

    nitekim vajinanın genişlemesi, bollaşması, girişin açılanması kadın ve erkekte cinsel ilişki sırasında cinsel hazda azalma, his kayıpları ve orgazm olma sorunlarını de beraberinde getirmektedir.

    doğuştan vajina yokluğu veya vajina kısalığı (müllerian agenezi) kadından erkeğe cinsiyet değişimi gibi nedenlerle "yeni bir vajina oluşturmak" veya olan vajinayı estetik, fonksiyonel açılardan düzeltmek, daraltmak, sıkılaştırmak için yapılan operasyonların tamamına "vajinoplasti" veya "vajina daraltma" adı verilmektedir.
6 entry daha

hesabın var mı? giriş yap