şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
 • (bkz: inanma seni sikecek)

  ingiltere'de covid-19 sürecinde kira karşılığı seks teklif eden ev sahiplerinin sayısı oldukça artmış. 2018 yılında yapılan bir araştırma ise 250.000 kadının kira karşılığı seks teklifini kabul ettiğini göstermiştir.

  londra (thomson reuters vakfı) - konut uzmanları, koronavirüs karantinaları ve işten çıkarmaların birçok kişinin kiralarını ödemekte zorlanmasına ve kira karşılığı seks talep eden ev sahiplerinin sayısının artığını belirtmiştir.

  ulusal adil konut ittifakı (nfha)'nın amerika birleşik devletleri genelinde 100'den fazla adil konut grubuyla yaptığı anket, koronavirüs pandemisi sırasında cinsel taciz şikayetlerinde %13 artış olduğunu ortaya koymuştur.

  mülk yöneticisi tarafından tahliye edilmek istenen bir kadın, nfha web sitesindeki bir podcast'te “ev sahibimle seks yapmasaydım beni dışarı atacaktı. bekar bir anne olarak başka seçeneğim yoktu. evimi kaybetmek istemedim." demiştir.

  kira karşılığı seks son yıllarda artan konut maliyetleri nedeniyle amerika birleşik devletleri ve ingiltere'de giderek artmaktadır. hayır kurumları, cinsellik karşılığında kirasız konaklama sunan çevrimiçi reklamlardaki artışın altını çizmektedir.

  koronavirüs pandemisi altında, karantinalar ve seyahat kısıtlamaları birçok işletmeyi kapılarını kapatmaya zorladığı için dünya çapında milyonlarca insan işini ve gelirini kaybetti. kuzey amerika ve avrupa'daki yetkililer, insanları evsizlikten korumak amacıyla nakit yardımlar, kiraların dondurulması ve tahliyelerin yasaklanması gibi uygulamaları yürürlüğe sokmuştur.

  nfha'nın genel danışmanı morgan williams, "özellikle bir pandemi sırasında tahliye ile karşı karşıya kaldıklarında gerçekten savunmasız olan insanlar bazen imkansız seçimlerle karşı karşıya kalıyorlar. ev sahipleri bu güvenlik açığından yararlanıyorlar.

  kira karşılığı sekse ilişkin veriler oldukça azdır. konuyla ilgili sınırlı farkındalığın yanı sıra mağdurların fuhuş suçlamalarıyla karşı karşıya kalabileceği anlamına gelen yasal belirsizlikler istismarların genellikle bildirilmediğini ve cezasız kalmaktadır." demiştir.

  konut yardım kuruluşu shelter england tarafından 2018 yılında yapılan bir anket, son beş yılda ülkede yaklaşık 250.000 kadından kira yerine seks talep edildiğini ortaya koymuştur. kaynak
15 entry daha

hesabın var mı? giriş yap