şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
 • biraz d.gray-man biraz durarara tadında bir öyküye sahip güzel bir seri. hikâye şeytan*ın çocukları üzerinden gelişiyor. hikayenin adı, japonca'da mavi anlamına gelen ao'dan dolayı baş karakterin mavi alevlerine ithafen karakterlerinden birisinin* söylediği "mavi egzorzist"ten gelmektedir.

  --- spoiler ---
  ancak ne yazık ki serinin animesi pek çok diğer animenin ulaştığı sona varıyor. mangası hâla devam ediyorken sadece 1 sezonda bitirme çabalarını anlayamıyorum bu japonların. hani desen ki çok mu tutmadı? bildiğim kadarı ile tuttu ama işte yine de bitirdiler.

  spoiler olarak belirteceğim ise animenin mangasından koptuğu 17-18'li bölümlere denk geliyor.
  mangasında daha yavaş ve güzel bir şekilde seviye atlayarak ilerleyen bir rin okumura varken bir anda şamar oğlanı olup hemen sonrasında günü kurtaran cengavere dönüşmesi gibi dandik şeyler katmışlar.
  manganın şu anda çıkmış olan sayılarının yarısında belki de impure king'den bahsedilirken anime serisinde "aman bizim baş şeytanı işe karıştıralım ki büyük bir kahramanlık olsun. aa hatta annelerini falan da karıştıralım işin içine de olaylar biraz duygusallaşsın." havasına girilmiş, ama yakışmamış. eyeshield 21 animesi sonrasında en gudik sonlardan birisine daha tanık olduğum için animasyon şirketi yapımcılarına ya da artık her kim ayarlıyorsa bu durumu, ek$i sözlük vasıtası ile kendilerine teşekkür ediyorum.

  umarım ileride bir fullmetal alchemist* gibi tekrar yapımı söz konusu olur.
  --- spoiler ---
9 entry daha