şükela:  tümü | bugün
428 entry daha
 • koşu ayakkabılarıyla ilgili küçük bir kılavuz yazmak istediğim markadır.

  nike koşu ayakkabılarının üst kısmı ya flyknit'tir yada flymesh'tir.

  flyknit özel olarak örülmüş bir kumaştır ve ayağınızı çorap gibi sarar ve destekler; fazladan yapıştırıcı ve dikişe ihtiyaç olmadığı için flyknit ayakkabılar daha hafiftir ama flymesh'e kıyasla daha pahalıdırlar.

  flymesh normal kumaşlara göre daha çok hava alan, daha dayanıklı ve daha esnek bi malzemeden yapılır ve özelleştirmelere daha açıktır. mesela flymesh ayakkabılarda su geçirmez üst bulabilirsiniz.

  orta taban'a gelecek olursak seçeneklerimiz bi hayli fazla çünkü daha hafif, daha elastik ve daha dayanıklı orta taban geliştirmek için nike ve bilimum markalar bir hayli sıkı çalışıyorlar.

  lunar sünger (lunarlon) nike'ın en yumuşak, konforlu ve hafif süngeri. genellikle phylon sünger içine yerleştiriliyor çünkü ayağınıza gerekli desteği tek başına sağlayamıyor. bence zoom süngerler, lunar'a göre daha dayanıklı ve performansı daha yüksek

  phylon, nike'ın temel süngeri. ayakkabı tabanınızın dış taraflarındaki, kırışan süngerler bu malzemeden yapılırdı, yeni ayakkabılarda phylon yerine cushlon tercih ediliyor. cushlon; phylon ve lastik karışımından yapılıyor böylece daha hafif ve tepki süresi kısa oluyor.

  air serisi; cushlon süngerlerin ağır ve yeterli itme gücünü sağlayamamasından dolayı ortaya çıktı. cushlon süngerin belli bölgeleri kesilir ve bu boşluklara air adı verilen gaz karışımıyla dolu torbacıklar yerleştirilir. 3 türü bulunmaktadır; nike air en yaygınıdır ve torbaları topuk bölgesinde bulunur, air max çok kalın torbalara sahiptir ve koşudan çok günlük giyim ayakkabılarda kullanılır, zoom air ise en ince torbalara sahiptir ve futbol ayakkabıları için tasarlanmıştır ama artık koşu ayakkabılarında da kullanılıyor.

  nike free süngerden çok bir konsepttir. bu konseptin amacı ayağı maksimum serbestliği sağlamaktır. serbestlik seviyesine göre 1.0 ve 10.0 skalasında numaralandırılıyor. 1.0 çıplak ayağa en yakınken, 10.0 klasik koşu ayakkabılarına en yakın demek.

  nike air serisiyle ilgili daha fazla bilgi için :
  (bkz: #81690211)
268 entry daha

hesabın var mı? giriş yap