şükela:  tümü | bugün
17 entry daha
 • huawei p smart 2019, iki haftadır kullandığım telefonum. bu vesileyle almayı düşünenler için telefonla ilgili izlenimlerimi yazmak istedim.

  tipiyle başlayalım. ekrandaki damla çentiğe bayılarak aldım diyebilirim. tip olarak gerçekten yakışıklı bir telefon özellikle bir önceki p smart'a göre. elde tutması çok rahat. parmak iki okuması bayağı hızlı. ekran yüzeyinin kapladığı alan da epey fazla, bu sebeple iyi bir izleme kalitesi sunuyor benim gibi telefondan video izlemeye bayılanlardansanız. arkası çizilmesin diye kap kullanmanızı öneririm.

  bataryayla devam edelim. 3400 mah'lık bir bataryası var p smart 2019'un. emui işletim sisteminin performansıyla da birleşince cidden acayip bir iş çıkmış ortaya. benim gibi instagram, twitter, youtube arasında mekik dokuyan bir telefon bağımlısı için bir gün rahat yetiyor, hatta bitmiyor bile. telefon konusunu çok abartan biri değilseniz 2 gün bile gidebilir size.

  13 mp + 2 mp arka kamerası, 8 mp de ön kamerası var p smart 2019'un. yapay zekası var kameranın. (ai) bununla birlikte pek çok farklı modda fotoğraf çekme imkanı sağlıyor. ben pek fotoğraf meraklısı olmadığım için çok arayacağım bir şey değil ama kamera için genel olarak tatmin edici diyebilirim, özellikle de böyle orta sınıf bir telefon için gayet iyi.

  3 gb ram'i 64 gb da dahili hafızası var. 56 uygulamayı art arda açmak gibi bir çılgınlık yapmadığınız sürece gayet yeterli bir ram bence. 64 gb hafıza kafayı rahat tutuyor. on binlerce fotoğrafı telefonda tutmak isteyenler için 512 gb'a kadar artırılabilen bir hafızası var. benim işimi 2-3 sene hiçbir şey silmeden görür.

  dediğim gibi telefonu iki haftadır kullanıyorum; henüz ne bir ısınma, ne bir uygulama hatası, ne bir çökme, ne bir kasma yaşadım. arayüz, uygulama geçişleri vs. gayet güzel. emui işletim sistemiyle telefonun fiziksel uyumu çok iyi olmuş, bunu hissettiriyor.

  sonuç olarak huawei tam bir fiyat performans ürünü çıkarmış ortaya p smart 2019'la. şu devasa hayat pahalılığında 1800-2000 tl bandında alınabilecek en iyi telefonlardan biri bence.
46 entry daha
hesabın var mı? giriş yap