• yaşı ellibeşküsur olan, hem yalaka hem am budalası gazeteci-şair-yazar. semra özalla ilgili hikayeler bir yana çevreci pınarla olan macerası takdire şayandır. hikaye aklımda kaldığı kadarıyla şöyleydi. ercü pınarla yatmak için didinirken durumun farkında olan kız da bununla taşak geçer. çevreyi koruma adına pet şişeleri yiyen ercüye, maceranın sonunda toplumda ezilen kadınların durumunu anlayabilmesi için kadın elbiseleri ve çıngıraklı don giydirilip, gece yarısı beyoğlunda sokağa salınır. adamımız pınarla değil ama o saatte onu o kılıkta gören ve çıngırağın çıkardığı sesler yüzünden bir türlü kaçamadığı adamlarla cinsi münasebette bulunmak zorunda kalır. (bkz: kabağı yardırmak)
  • efendim, kendisi ne onun ne de bunun yalakasidir. bireylerden ziyade iktidarin yalakasidir ki bu da onun iktidarin temsilcisi olan kisiye özel alaka göstermesinin sebebidir. ancak first leydi hanimefendilere olan ilgisi özellikle vurgulanmalidir. hem first leydi hem iktidarin basi olursa (ör: tansu çiller) tadindan yenmez ercüment menemen için. bir zamanlar bir halk kütüphanesinden kendisinin bir kitabini okuyarak tanistim bu degerli sahsiyetle sonra o kitabi bulamadim. kitap parantez yayinlarindan çikmisti yanilmiyorsam.
  • özal yalakası gerzek köşe yazarlarını ti'ye alan, fevkalade başarılı ancak popüler olduktan sonra kendini tekrar etmeye başlayan bir dizi idi. bir şiiri:

ülkemiz laik bir ülkenin evlatlarıyız
    mademki laik bir ülkenin evlatlarıyız
    turgut beyin ekonomisi liberal oluyor
    turgut beyin davulcudur damadı da bu ülkenin evladı
  • piyasada sair-yazar geçinen pekçok zirzopu güzelce makaraya sariyordu. çikin beyoglu'na, dalin ortamlara hemen göreceksiniz böyle adamlari. el-kol hareketleri, tripleri, agir agir konusmalari ve gizemli halleriyle kendilerini belli ederler. en önemli ortak noktalarindan biri, kendilerini yükseltmek için yüksektekileri alçaltmaya çalismalaridir. komiktirler...
  • sevgilisi tansu hanimin villasina yer silme paspasi kiliginda girmek icin poposuna bir pompali tüfegin namlusunu sokup yerde sürünen, tüfegi tutup paspas yapiyormus gibi yaparak kocasini öldürmesini istedigi sevgilisini villasina sokmaya calisan tansu hanimin bir anlik panikle tetige dokunmasiyla "bodoooom" efektiyle mekanizmayi dagitan sirin yasli kurt.
  • en doğru yol sağdır,
    iyi bir adam muhafazakardır
    dizelerinin sahibidir kendisi..

kullanığı müthiş düşük cümleler en büyük özelliğidir kendisinin
  • bir yazısında kullandığı "mühim olan hadise şudur: hadise çok mühimdir" cümlesiyle beni benden almış olan üstat yazar ,filozof... uzunca bir zaman yaratıcısının behiç pek olduğunu düşünüyordum. çünkü tam da onun yaratabileceği tarzda bir karakter gibi görünüyordu. ama sonra , can barslan ın zihninin bu muhteşem karakteri bizlere armağan ettiğini öğrenince çok şaşırmıştım. keşke yeniden yazmaya başlasa. her ne kadar etrafımız ercüment menemen taklidi yazarcıklarla kuşatılmış olsa da, basınımızın gerçek, asıl ve asil ercüment menemen'in güçlü kalemine çok ihtiyacı var.
  • ustat, sair ve yazar kisi...
  • semerkant'lı, yiğit, antikomünist, hacı feyzullah ağanın torunu olan üstad-ı azam.
    dedesinin "ol diyarın bilcümle keferesi pusatlarını kuşanıp gelse ben hepsini donumda sallarım bre!" şeklinde tüm fezaya karşı deklare ettiği bir meydan okuması vardı.
hesabın var mı? giriş yap