• öncelikle başkanıma bir keyif çayı atalım.
    ikinci olarak değerli dostum biden yükleniyor.
    sonra dünyadaki trump gibi totaliter, faşist liderler kaybettiğinde biz de mi kaybetmiş sayılıyoruz?
    bir de şey var tencerenin deviremeyeceği hükümet yoktur.
  • yeni mağduriyet kapısı aralanmış.
  • bana biraz abartı gibi geldi. tekrar oturup çay içsinler bence.
  • neden şaşırılıyor anlamadım...

adam getirdiğimiz gibi götüreceğiz diyor.

seçimden 3 ay önce kurulan partinin başkanını vaşington'da devlet başkanı protokolüyle tarihte ilk ve son kez karşılayan amerika değil mi? kendileri getirip oturttular bu adamı zaten koltuğa, şimdi çıkarlar çatışınca neden ağlanıyor?

gerçi feto pezevengiyle beraber yürüdüler yıllarca bu yollarda, şimdi ona da düşman...

elin sikiyle gerdeğe girersen olacağı bu reisçiğim, sokarlar çıkarırlar, ne olduğunu anlayamazsın, sen ülke yönetiyorum sanırsın ama amerika sikini çekince sikilmiş bir ülke kalır elinde...
    (bkz: 2020 ekonomik krizi)
  • duyan da bunları başa rusya getirdi zannedecek.
  • mağduriyet is loading
  • artık kesinlikle eminim joe biden rte'yi destekliyor.

(bkz: joe biden'in rte'i desteklemesi)

gerçi tüm dış güçler rte'yi destekliyor. çünkü rte'nin başta kalması demek türkiye'nin hata yapması demek, türkiye'nin elinin zayıflaması demek ve bu da türkiye'nin daha çok taviz vermesi demek, türkiye'nin zenginliğinin ve kaynaklarının dış güçlerin elin geçmesi demek...

işte böyle rte aleyhine konuşunca da bizimkilere iç politikaya malzeme çıkıyor, safları sıkılaştırıyorlar.

bu arada akp seçmenine mesajımdır;

(bkz: depremde ölecek olan akp seçmeni)
  • yerine başka bir fetocu getirirler.

bunu söyleyince de terörist oluruz, sonra bir prime time darbemsisi daha olur af diler geçerler.

halk bunu istiyorsa bunu alır.
  • biden değil west gelse yine bu politikayı güdecektir.

türkiye ile diğer dünya devleri arasındaki fark nedir biliyor musunuz?

politikaları vardır, bizim yoktur.

siz başörtüsü mü taktınız, mini etek mi giydiniz bakmaz - memur hangisini giyerse giysin - göreve gelen o politikayı uygular.

siz kardeşime eset dersiniz, düşmanınız esad olur halk bunu tartışa dursun, amerikanın aslında 30 senedir pkk yı açıktan desteklediğini görmezden gelirsiniz.

çok mu tarihi araştırmak istiyorsunuz alın size en güzel örnek: özal gidip ıraktan silah almıştı, usa+avrupa gizli ambargo koyunca. - pkk ile savaşmak için -

yani bu iş rte ile alakalı değil, rte daha ibb nin başına gelmeden önceki süreç, amerikanın türkiye ile politikası 100 seneliktir.

ha son olarak; o kürdistan oraya kurulacak, çünkü amerikanın planında bu var ama bugün ama yarın, daha düne kadar rte destek verirken sesiniz çıkmıyordu? bop eşbaşkanıyım dediğinde neredeydiniz? açın bakın bop a kürdistan var mı yok mu?
hesabın var mı? giriş yap