• baştan aşağı saçma bir video. hakkında yapılan yorumlar video izlenip de mi yapılmış yoksa genetik chp düşmanlığından mı bilemem ama ortada şöyle bir gerçek var. fransa'nın paris kentinde bir cinayet vakası var, bu cinayetin arkasındaki isimler araştırılıyor. bu bağlamda da ele geçen bir takım ipuçları takip ediliyor. buraya kadar herhangi bir sıkıntı yok.

öldürülen kişilerin pkk'lı olması, bunu araştıranların kürt olması, araştırmaya dahil olanların fransız olması, ipuçlarının işimize gelmemesi gibi nedenler herhangi bir surette herhangi bir cinayeti aklamaz. eğer sen bir devletsen, alırsın teröristi çıkartır sın mahkemeye yargılarsın. güçlü bir devletsen kaçan teröristi kaçtığı yerden istersin, paşa paşa getirirler, yargılarsın. bırakın kaçan teröristi istihbarat tarafından başka bir ülkede öldürme iddialarını, senin vatandaşın yabancı bir ülkede cinayete kurban gittiğinde en başta devletin hareket etmesi lazım bu olayın aydınlatılması için. bu videoda eren erdem'e hakaret edenler, katılmayanlar ile aramızdaki en büyük uçurum buradan kaynaklanıyor. türkiye'de devlet cinayet işleme hakkını kendinde görüyor. sana bana yasaksa, devlete de yasaktır. cumhuriyet denen budur. devletin yargısız infaz yapmak gibi, cinayet işlemek gibi, kıdem tazminatını hiç etmek gibi, kırmızı ışıkta geçmek gibi hakları yoktur, olamaz. en azılı teröristi bile senelerdir cam kafes içinde tutuyorsan, terörist olduğunu düşündüğün diğer herkesi de alıp mahkeme önüne çıkartacaksın.

şimdi hakkını verelim, videodaki olaylarda biraz fazla tiyatral. bir kere erzurum'un da içinde bulunduğu kırmızı taralı alan gayet provakatif. istihbarata ait telefonların istihbarata ait olup olmadığını bu denli kolay öğrenmek çok mümkün değil türkiye'de. bu bağlamda videonun söylemindeki iddialar da zayıflıyor. madem böylesi ciddi bir iddiayı destekleyeceksin, en azından elindeki deliller sağlam olsun be arkadaş. hele bir kısmı var ki hakikaten güldürdü. telefon numarasını soruştururken 442 alan koduyla sorguluyor aldığı cevaptan sonra fransız gazeteci güya soru yöneltiyor: numaranın erzurum'da çıkması sizi şaşırttı mı? 442 ile başlayan numara balıkesir'de çıksaydı şaşırırdım. erzurumun telefon koduyla erzurum'da çıkmış numaraya neden şaşırayım?
  • kahkaha atarak hassiktir çektim.

aradığı kişi telefon numarasının istihbarata ait olduğunu söylüyor.

- merhaba ben hat alcaktım.

- tabi seçin lütfen.

- şu olsun.

- peki isim soyisim?

- milli istihbarat teşkilatı. öğrenmek isteyenlere de açık olsun lütfen gizlimiz saklımız yok.

oynayacağınız tiyatroyu sikeyim.

edit: şu harita olayı da kimsenin gözüne çarpmamış sanırım. harita üzerinde çok güzel oynamışsınız..
    adi şerefsizler.

edit : bana aktroll iması yapan ergenler var. yazdığım entry'lerim duruyor. (bkz: #76829569) benim için parti marti yoktur. gerçek gerçektir. inanmamanız gerçeği değiştirmez.

son edit: eren erdem'i mi savunuyorsun anlamadım diye mesaj atanlar da oluyor. şaka mı yapıyorsunuz anlamadım? ülkenin istihbarat teşkilatını bir kaç dakikalık tiyatro ile satan bi tipi savunacak kadar düşüp sürünmedik.
  • oğlum alkollü müsünüz? ne içiyorsunuz bu kafalara nasıl ulaşıyorsunuz? fransız gazeteciler ömer güney'in cep telefonundaki numaralara araştırmışlar ve bazı numaraları soruşturmuşlar. türkiye'deki numaraları da soruşturmak için gelmişler eren erdem'den yardım almışlar. ne vatana ihaneti lan? adamlar bu adama gitmeseler bile bilgiye ulaşabilirler çünkü numara bilinmeyen numaralardan öğrenilmiş. ki şöyle bir haber zaten var.

http://www.gazeteguncel.com/…mda-kayitli-47319h.htm

hadi siktirin gidin vatana ihanet bop eşbaşkanlığdır.

edit: ayrıca kürt gerillası demiyor kontra gerilla operasyonların merkezi deniliyor lakin nedense fransızca seslendirmede kürt gerillası diye çevriliyor. eren erdem'in konuştuğu bölümlerin üstündeki fransızca seslendirme kalksa daha net anlayacağız.
  • günaydın gençler dükkanı açmışsınız. ülke yangın yeri olmuş. sol framedeki hiçbir başlıkta yoksunuz. ama emir gelmiş anlaşıldı bu sabah buradan yürünecek vatan haini chp'den ekmek yiyeceksiniz. keşke derdinizde samimi olsanız. lan bi de insan alışkanlıkla gizli görüntü bekliyor. bildiğin normal kürtaj bu.

tek soru soracağım. adam öğleden sonra çıkıp:

görüntüler montaj, hece hece montaj tekniğiyle söylediklerim değiştirilmiş kağıtlarda da iddia bültenleri vardı. garanti maç seçiyordum bunlara inanan vatan hainidir diye açıklama yapsa verecek tek cevabınız var mı buna?

işte ülkeyi getirdiğiniz bok çukuru bu noktada.
  • benim anlamadığım bir insanın üstü cizilince bu tarz videolar hemen nasıl piyasaya servis ediliyor. bu adam yıllardır milletvekili. suikastın tarihi 2013 roportajda nereden baksan bir kaç yıllıktır.

yani bunlar her zaman bir köşede duruyordu.
    sonra bir gün erdem aday gösterilmedi
    yurtdışına çıkışı engelleniyor
    sonra youtube a bir video yükleniyor.
    sonra birisi onu alıp hemen türkiye'nin en çok okunan platformu ekşi sözlüğe koyuyor.
    twitterda tt oluyor.
    akşama da haberlerde izleriz.

yani bu olay özelinde demiyorum ama bir şeyi görmemiz ve onu konuşmamız isteniyorsa hemen buna itiliyoruz. bu ilk örnek değil. youtube twitter ve ekşi de gündeme getirerek bir konuyu tüm ülkenin gündemi yapmak çok kolay.

mit ajanları diyince aklımıza siyah takım elbiseli gözlüklü adamlar geliyor ama alakası yok. şu videoları yayan başlık açan adamlara bak sonucu görürsün.

konuyla ilgili olarak da eren erdemin götüne koyiym. üniversitelerde bildiri dağıtıp pkk ya pekeke teröriste gerilla diyen adamların okulu bitirip vekil olmuş hali
  • gençler sakin, evvela bu bir tv programı, belgesel. benim fransızcam yok programın tamamını dil bilenler şuradan izleyebilir. programda cevat öneş, sezgin tanrıkulu, başbakan danışmanı cemalettin haşimi, eski mit'çi murat şahin falan da var.

bu başlığın ilk hali eren erdem'in mit bilgilerini sızdırması gibi absürt bir iddia idi. hadi bu iddiayı ortaya atanlar maksatlı yapıyor ama karşı tayfa da ne okuyor ne de olayları biliyor. bir tv programından görüntü alınıp konulmuş, programın sol köşesinde yer alan adı gizlenmiş falan filan. ömer güney hadisesini de öğrenmek isteyenler biraz geçmişe dönük haber okusun yeter.
  • a benim salak oğlum, a benim troll oğlum!

trollüğün de kalitelisini arar olduk vay be! nerde o eski troller!

salak mısınızı olm siz? aynı videoyu iki kere izledim, ya izlediğinizden bi bok anlamıyorsunuz ya cidden salaksınız! tabii tröllenen chp'lileri de ayrıca kutluyorum. bravo yine büyük oyunu görmüşsünüz kardeşim!

fransız gazeteciler, fransada çözüm süreci devam ederken işlenen ve büyük olay olan failinin mit olduğu neredeyse kesin olan bir cinayeti araştırırken olayda bir numaralı şüpheli olan kişi ile bir numaranın sürekli irtibat halinde olduğunu görüyorlar. bu numarayı eren erdem 118 e sorunca istihbarat çıkıyor.

burada önemli nokta: söylenen numara sabit hat, "neden 118'de çıkıyor istihbaratın numarası 118'den çıkar mı!" diyenler çok saflar. olm bu ülkede başkentin ortasında darbe oldu lan gündüz gözüyle nerdeyse ihbar gelmesine rağmen. buna mı şaşırdınız yani! bu mu yani açık bulduğunuz şey :)

videonun ilerleyen bölümlerinde fransız gazetecilere "bu belgeler çok önemli aman dikkat edin hükümetin eline geçmesin, olayın üstünü kapatmaya çalışırlar" diye de uyarıyor. haklı olduğunu da bugün anlamış oluyoruz.

eren erdem gibi bu işlerde uzman olan bir siyasetçinin bu gibi basit hatalar yapabileceğini sanmak ya dediğim gibi tröllüktür ya da salaklıktır. kimse kusura bakmasın.
  • kürt gerillası demiyor, kontrgerilla diyor. altyazıyı hazırlayan çomarın bok yemesi.

edit: entry yumuşatıldı.
  • bu adamı mustafa kemal atatürk'ün partisinde milletvekili yapanlar utansın.
hesabın var mı? giriş yap