• türk basketbolundaki hiçbir üniversite takımında bile oynayacak yeteneğe sahip olmayan sırf boyu uzun diye profesyonel basketbolcu yapılan berbat oyuncular ekolünden bir basketbolcu.

oyunun her alanında çok kötü, iyi yaptığı tek bir şey bile yok parke üzerinde.
  • bugün oynanan real madrid maçında sahada kaldığı 22 dakikada 0/5 isabetle 0 sayı 5 ribaunt 3 asist 3 top çalma istatistikleriyle oynayan anadolu efes'in yeni doğuş balbay'ı.

maç öncesinde diğer oyunculardan farklı olarak siyah atletle ısınması, neon yeşili ayakkabı tercihi ve maç içindeki hal ve hareketleriyle sanki kolej takımının sezon içinde 25 sayı ortalamasıyla oynayan yıldız oyuncusu triplerinde hareketler sergileyen oyuncu.
  • anafolu efes'in baris alper yilmaz'i.
  • pana maçının kahramanlarından, kendini öyle yere attı ki omzundaki kırık sebebiyle 3 ay sahalardan uzak kalacakmış, çok geçmiş olsun.
  • 15 nisan 2006 vestel manisaspor fenerbahce maci sonrası, anonsçu olarak görev aldığı stadın mikrofonundan "... fenerbahçe olamazsın şampiyon" şeklindeki slogan atması nedeni ile olayların çıkmasına neden olan şahıs.
  • süleyman demirel üniversitesi dramatik yazarlık bölümü 3. sınıf öğrencisiymiş. bu hafta radikal genç'te şöyle demiş: "biz üniversite öğrencileri ayda 5'er lira yök başkanı'na vermek üzere toplayalım. görevi bitince o bize cüzi miktarlarda ödeme yapsın." ve beni gülmekten öldürmüştür.
  • daçka maçını salonda izledim. şu anda bursaspor maçını takip ediyorum. ihsan bayülken'in eğer bizde 6. adam ödülü varsa iyi bir aday yorumuna çokça katıldım. oyunun sürekli içinde, atletik, doğru pası buluyor ve dakikalarını hak ederek oynuyor. efes'in yerli rotasyonunda bu denli zorluk çektiği bir sezonun devamında ya da gelecek sezon planlamasında kaliteli bir alternatif olarak görünüyor.
  • kendisine şu soru sorulan basketbolcu. koyduk mu?
  • takımının gizli kahramanlarından. bu senenin onuralp ile birlikte en değerli yerlilerinden. seneye euroleague hak ediyor.
  • (bkz: #114982323) şu entry'den sonraki 3,5 sene içinde kendisini aşırı geliştirdi, hâlâ parmak hassasiyeti zayıf olsa da atletizmini iyi kullanmayı öğrendi ve ceza şutu atabilir hâle geldi. bunları yapabilince ve türk olunca zaten efes veya fener'e atıyorsun kendini.

genel olarak röportajlarda ve saha içindeki davranışlarından yola çıkarak düzgün karakterli bir insan olduğunu da düşünüyorum. umarım böyle devam eder.
hesabın var mı? giriş yap