şükela:  tümü | bugün
 • ses tonu kalınlaştıkça pozitif etkisi artar. buna iyi bir diksiyon ve hitap yeteneği de eklenirse karizmatik sesli bir erkek olur.
 • erkeğin boyu kadar önemli bir etkendir. telefon konuşmasından dahi etkilenen olabiliyor. ancak özellikle kalabalık ve gürültülü bir ortamda kadının kulağına mümkün olduğunca yakın ama bağırmadan söylenecek sözlerin doğrudan kadının bilinçdışına gönderildiğinin birebir şahidiyim.
 • karşındaki kadına ve konuşulan konuya göre değişiklik gösteren etkidir. bazıları; "sen böyle konuşunca hipnotize oluyorum sanki" der, ama yerinde kalakalır. bazıları da, sizin kışkırtıcı konuşmalarınıza eşlik eder. her türlü tadını çıkartmak lazım.
 • doğru bir tespittir.

  fakat ben iyi bir diksiyon ve ses tonuna sahip bir erkek olarak sadece kadınlardan değil erkeklerin üzerinde bile etki yaratmamdan dolayı artık ortamlarda çok az konuşuyorum.
 • (bkz: entry nick uyumu)

  diksiyon sonradan eklenebilir mi ? bir ihtimal. ama hitap yeteneği sonradan eklenmez. yani bir kişi ya iyi konuşabiliyordur ya da konuşamıyordur. ses tonu ise kişiden kişiye farklılık gösterir. yani kimisi tiz ses sever, kimisi borazan sever.

  şahsen sesime aşık olan 2-3 tane kız olmuştu daha önceleri. ama kendim nefret ederim. sanırım çocukken yediğim çiğ yumurtalardan dolayı böyle.
 • bunu kesinlikle tanımadığım bir kadında denemek istiyorum. çok etkilediğim vardır ama bu sabah sigarayı biraz fazla içtim sanırım çatallaştı sesim. aynı etkiyi veriyor mu kadınlarda hala? yaz kızım sıfırbeşyüzellidört...
 • bir ik firmasında çalışırken önce iş başvurusu yapanları telefonla arıyorduk, bazı sesler aşırı karizmatik oluyordu insan hayret ediyor, sonra cv yi inceleyip fotoğrafı görünce tüm karizma yerle bir oluyordu yani etkili olabiliyor ama o kadar da etkili değil özellikle ses tip uyumsuzluğu* varsa.
 • yine bir, kadınların ne düşündüğüyle ilgili, erkek yorumlarının havada uçuşacağı başlık. araya bolca "ehem benim sesim de çok seksi, ilgili hanımlar bir yeşil uzaktayım" tarzı alt mesaj yorumları da unutmamalı.
  tanım: karşı cins olarak da genel olarak da herkes güzel tonlu ses sever. kadınlar için görselin dahi ötesinde özgüven geldiğinden, ses de erkeğe özgüven verdiğinden, elbet bir tık önemi vardır. ama her şeyde olduğu gibi, bunda da tek bir durum, bütüne hükmetmeyecektir. yani, erkeğin ses tonundan bin kat daha önemli şey ne konuştuğu, hangi hal ve tavırla konuştuğudur net.
 • radyocuların ihtisas alanlarından biridir ve
  ıslanmaya kadar gider.

  (bkz: açılın ben radyocuyum)

  a hadi, kalkıp şimdi size yediğim naneleri anlatmamı beklemiyorsunuz herhalde he?
 • ekmeğini yediğim bir ses notum var. bir kız arkadaşım dışında neredeyse hepsinden olumlu geri bildirim almıştım. (bkz: çok sükür bugünde kendimizi övdük)