• tam hali 'erkeklerin eve vardıktan sonra girmeden önce dakikalarca arabada beklemesi' olan başlık.
    son dönemde özellikle amerikan reddit'inde tartışmalara yol açan ve çokça paylaşılan bir twit.
    twit

redditte denk geldiğim bu konuyla ilgili bir yorumu türkçeye çevirerek aşağıya bırakıyorum.

--- spoiler ---

çünkü işte korkunç bir süre geçirdik.
    ve şimdi daha korkunç bir süreyi de evde geçireceğimizi de biliyoruz.

bizim yaptığımız bir şey yüzünden. ya yeterince para kazanmadık, ya evde yeterince vakit geçirmiyoruz, ya başlangıçtaki gibi sevgi göstermiyoruz ya da yeterince iyi değiliz.

ya da muhtemelen çok zor bir hafta geçirdiğimizden ve kocalık görevlerimizi görmezden geldiğimizden olabilir. bunların hepsi bu gece artık rutine bağlamış, zorundaymış gibi hissettiren ve stresten dolayı başarısız olacak sevişme girişiminden sonra başımıza kakılacak.

ve son olarak;

arabada oturuyoruz çünkü arkamızı dönüp yola devam edebilmeyi çok istiyoruz. sadece gecenin içinde kaybolup, belki son sürat sürüp, o keskin virajı alamayıp bir vadiye yuvarlanmayı ve bulunamamayı istiyoruz. bundan da, erkek gibi görülebilmek için kimseye bahsetmiyoruz ve yetersiz hissettirilmek istemiyoruz.
    zaten bunlar olmayacak. çünkü kendimizi altına soktuğumuz sorumluluklarımız var. bize ne kadar yetersiz olduğumuz söylense de denemeye devam etmeliyiz.

çünkü eğer bu hesaplaşmayı, trafikte geçen saatleri, geçirdiğimiz boktan günü eve girmeden önce düşünüp kendimizi hazırlamazsak kapı açılır açılmaz kucağımıza verilen zırlayan bebekten, sürekli yapılan dırdırdan, sorulan sorulardan ve şikayetlerden vakit bulamayız.
    --- spoiler ---
  • vallahi bir erkek evde geçireceği süreyi korkunç olarak nitelendirip, günün yorgunluğunu arabada oturarak atıyorsa,

en kısa zamanda boşanmasını tavsiye edebilirim. bu hayat böyle geçmez.
  • bazen radyoda çok güzel bir şarkıya denk gelip bitmesini beklememizden,
    bazen yüksek devirli kullanım sonrası 1-2 dk turbonun soğuması için motoru rolantide çalıştırma gereğinden.
    öküz altında buzağı aramayın.
  • telefon görüşmesi veya yazışması vardır. evde duymasını istemediği birileri varsa
  • aynı anda otoparka girilen gerizekalı komşularla asansörde karşılaşmamak içindir.

(bkz: based on a true story)
  • muhtemelen yedikleri sıkıştırmıştır, ve orada viyana senfoni orkestrası gibi resital sunuyordur. şu erkekleri bir rahat bırakın, rahat rahat salacak yer bile bırakmadınız.
  • ulan mevzu nerelere gelmiş. her şey araba fanının kapanmasını beklemekten ibaretti oysa.
  • sırrımızı ifşa ediyorum
    beklemek değil o hanıma mesaj atmak yada aramak.

çünkü sevgili bekar dostlarım, bu ritüeli yapmadan eve çıkarsanız, eşiniz size tam kapıda ayakkabılarınızı çıkartırken, şu cümleyi kuracaktır; " evde ekmek ve yoğurt yok "...

bu cümleyi özellikle yeni evlendiğinizde çok sık duyacak ve artık bir yerden sonra, tüm trafiği geçip, üzerine onca kat çıkıp, eve girip, ayakkabalarınızı, çıkarıp, kanepeye kendinizi atıp, yemek yeme hayali kurarken, tam evin kapısına vardığınızda kurulan bu cümle sizin tüm hayallerinizi yıkacaktır.

işte sırf bu yüzden arabada oyalanarak hanımın cevap vermesi beklenir.
  • global anlamda bir rahatlama sağladığını tescil ettirmiş olduk. istanbul trafiğinin tüm o keşmekeşinden kurtulduktan sonra otoparktaki sakinliğe geçiş ile birlikte yol arkadaşınızla yalnız kalmışsınızdır artık..

erkekler arabalarını sever arkadaşlar, çok acil işim yoksa arabadan hemen uzaklaşmak bana çıkar ilişkisini hatırlatıyor, yakıştıramıyorum kendime, oysa ki ne anılar vardır o arabanın içinde ne yaşanmışlıklar.. canım arabam <3
  • çalışmak için sabah 7:10'da uyanıp 20 dakikada hazırlanıp 8:30 mesaisine kıl payı yetişiyorum.
    akşam ofisten 18:30 çıkış eve varmam 19:30'u buluyor iş için harcanan süre 12 saat.
    7 saat uyku = 19
    kalan 5 saat yemek hazırla, çocukların ihtiyaçları vb. akşam bir filmi izlemek için 3 gün harcıyorum resmen.
    hayatımı bu 5 saate sığdırmaya çalışıyorum.
    neredeyse haftanın 3-4 günü bu döngüyü sorguluyorum o otoparkın içinde.
    güzel günler göreceğim, güneşli günler umuduyla 20 yıl oldu
hesabın var mı? giriş yap