427 entry daha
  • şahsen bir şey yapmadığım için ben özür dilemiyorum. benim atalarım da özür dilenecek herhangi bir şey yapmadıkları için yine özür dilemiyorum. hoş, yapsalardı da dilemezdim çünkü ben atalarımdan sorumlu değilim.

ayrıca ermenilerden de bu sikimsonik iftiraları için ben özür bekliyorum.

ha bir de ermenilerden özür dileyen türklere de götümle gülüyorum.

edit: konuya ilişkin hukuki analizim: (bkz: #86073963)
  • ey ecdad çık bak senin torunlar ne bok yiyor.
    senin çoluk çocuğunu, karını bacını, yaşlı ananı babani acımasızca öldürenler den af diliyorlar.
    kalk dede kalk! sen cephede vatan uğruna can verirken senin köyüne çöken ermeni çetelerin den özür diliyor bak adam burada.
  • ortada bir olay varsa ve ille de bir özür dilenecekse, 1915'te bu toprakları kim idare ediyorsa onların torunları özür dilesin.
    (bkz: nilhan osmanoğlu)
    (bkz: abdulhamid kayıhan osmanoğlu)
    gibi...

edit: "1915'te ittihatçılar iktidardı" diye mesaj atan arkadaşlarıma verdiğim cevabı buraya yapıştırayım. yine böyle bir mesaj atacaklara peşinen cevap olsun.

"ittihat ve terakki'den de evveliyatı var bu işin. osmanlı'dan toprak kopuşları var, tanzimat var, ıslahat var. abdülhamit tahtına sahip çıkabilseydi belki 1.dünya savaşı'na sokmazdı. ama bu topraklar üzerinde emperyalistlerin oyunları hiç bitmedi. enver paşa'da emperyalistlerin oyununa gelmiş, turan sevdalısı bir salak paşamız. bunun "bütünü" için ittihat ve terakki'yi suçlamak da anlamsız.

yüzyıllardır bu işler böyle yürüyor. böl ve yönet. biz kurtuluş savaşı'nda hangi düşmanla savaştık? 1. dünya savaşı galibi itilaf devletleriyle mi?

bütün dünyayı dize getiren baş komutan atatürk'ün kurtuluş savaşı'nda hangi ülkelerin ordularıyla savaştığını söyleyebilir misin bana?

bu topraklar, her zaman emperyalist oyunlara alet olmuştur. misak-ı milli sınırları bile milli değildir. kimse doğu'da o kadar ova varken bir tek toprak sınırını, müdafaası zor engebeli dağların içinden geçirmez veya kıta sahanlığı varken götünün dibindeki adayı düşmana vermez.

o yüzden kimse talat'ı enver'i veya mustafa kemal'i osmanlı'nın başına gelenler için suçlamasın. bu olan bitenin tüm sorumlusu hanedan'ın ta kendisidir. hatta bu topraklarda gözünü açmış olan, entry'de adını saydığım o iki yeni yetme hanedan mensubu bu toprakları terkeden dedeleri kadar basiretsizdir.

avrupa kültürü ile yetişip, yaşayan mensupları bu kategorinin dışında tutuyorum. onlar en azından milli mücadele'nin bir kahramanlık olduğunu bilirler ve bu toprakların kurtarıcısına, herşeye rağmen saygı duyarlar."
  • ben ise bolivyalılardan özür diliyorum. ermenilere hala kızgınım. singapurlulara trip atıyor, mozambiklilere öfkeleniyorum. jamaikalılara da aşığım.
  • ikinci cumhuriyet artıklarının toplandığı başlık olmuş bravo.
  • bu konuyu savunan veya karşı gelen herkesi kolaylıkla muhafazakar olarak kategorize edebilirsiniz.

türkler (ben), kendimize sunulan söylemlere ve kaynaklara dayanarak adımız kadar emin bir şekilde "yok öyle bir şey" diyoruz, ermeniler, türk düşmanları ve türkiye'yi siyasi olarak baskı altında tutmak isteyen ülkeler de ermenistan'ın doneleriyle var diyor.

medeni avrupalı fransa'da bu konuyu parlamentoda oylayıp kabul eden 600 kişiden 500'ü konuyu bile bilmiyordur. kalan 100'ü de ermeniler önüne ne koyduysa tatmin olup yargı koyuyorlar.

tarihi olayları bu kadar kolay yargılayabilecek kaynak yok. araştırmacı tarihçiler bulabildikleri tüm kaynakları bir araya getirerek o anki fotoğrafı hayal etmeye çalışırlar ama kesin bir yargı koyamazlar. fatih hakkındaki her belge hristiyan olduğu kanısı oluşturmasına rağmen, kimse fatih hristiyandı diyemez. iç dünyasını bilemeyiz derler.

ama biz, erdoğan yok dedi diye olmadığını, fransa var dedi diye olduğundan çok eminiz.

ortada aynı milletin mensuplarının toplu şekilde ölmesi var. durum, savaş halinde düşmanla işbirliği içerisinde olan kesimlerin yerleri değiştirilirken kötü muameleye maruz kalması. elde organize şekilde soy kırmaya yönelik bir girişim olduğuna dair belge yok. türk askerinin giyecek kıyafeti yokken haklı yer değiştirme sırasında yetersiz ilgi göstermesi de savaş şartları içerisinde anlaşılabilir. ama belki gerçekten bilinçli yapıldı. veya gerçekten imkansızlıkla oldu. bir yüzü soykırım diğer yüzü savaş şartları. kimse bilemez. ama herkes bir tarafı ölümüne savunuyor. eninde sonunda gerçekte ne olduğunun bir önemi yok, tarihe güçlü olanın söylemi gerçek kabul edilerek geçecek.
  • herkes yaptığı şeyden sorumludur. yapmadığım 'şey ' için özür dilemek ne kadar akıllıca bir hareket ?dünya ne ile uğraşıyor biz hala yüz yıl öncesinin gereksiz konuları ile uğraşıyoruz.
  • tüm dünya çanakkale savaşı için mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşlarından bir özür dilesin.
    sonra izmir için yunanlılar,
    ağrı, kars yani doğu bölgesi için ermeniler özür dilesin,
    karadeniz için ruslar özür dilesin,
    sonra bizim özür dileyecek bir mevzumuz kalmaz zaten.
  • "anadolu coğrafyası tam olarak türkleştikten ve balkanlara genişlediği dönemden an fazla faydalananlar ermeniler olmuştur. kavm-i sadıka denildi. ama sömürgecilerin aleti oldular. devlete isyan ettiler. komşularını katlettiler. devlet de tedbir aldı."

daha fazlası için...
  • ermeniler bu başlık altında kendi kendine özür diliyor. şahsen biz türkler özür falan dilemiyoruz.
480 entry daha
hesabın var mı? giriş yap