• ulusulcıların fetullahçı gladyo belgeselini izlerken kendisini gördüm. sona doğru erol bilbilik şu cümleyi kurdu ve "yuhhh ulahn" dedirtti (parantez için ekleme, geri kalan cümle tümüyle kendisine ait):

"aslında amerika bir süre sonra görülecektir ki; bu operasyonu yapma göreviyle görevlendirdiği eşbaşkanını (bop eş başkanı erdoğanı kast ediyor) bizzahiti kurban etme sürecini başlattığını da göreceklerdir."

link: https://youtu.be/sv9nfqoiyye?t=3222

2008 yılındaki bu öngürüsü beni şaşırtmadı değil. e tabi bunda devlet içinde görev almış olmasınında katkısı elbet var ama bunu açık açık, net bir şekilde ifade etmiş olması şaşkınlık verici.

edit 1: ekleme (metin ve link)
  • 935 istanbul doğumlu. 1950-1954 heybeliada deniz lisesi mezunu. 1956 deniz harp okulu’nu bitirdi . 1971 de deniz kuvvetlerinden 9 mart 1971 darbe teşebbüsü nedeniyle binbaşı iken emekli edildi.
    1979 ulaştırma bakanlığı fen kurulu üyeliğinden emekli oldu.
    1961, 1969 abd ve almanya’da kısa süreli eğitimler, makine-motor, gemi inşa ve inşaat sektöründe yöneticilikler yaptı.
    1993’den bu yana araştırmacılık ve yazarlık yapmakta.
  • bush'a canlı yayında gerizekalı diyebilecek kadar enteresan bir adam. tv'da yakalarsanız kaçırmayın.
  • önemli şeylerden bahsediyor ama hangi konuda ne anlattıgı anlaşılmıyor.daldan dala atlıyor; bir cümleye başlıyıp hiç başlamadıgı baska bir cümlenin sonunu getiriyor.sonra anlamaz o dallamalar diye kızıyor.anlatmazsan nasıl anlasınlar hacı aaabim.
  • çok bilgili aşırı bilgili bunun altına ben de imza atarım, ancak bu bilgisini aktarmak konusunda çok sıkıntılı. çünkü 3 saatlik bir konuşmadan ancak 10 dakikalık bir bilgi damıtabiliyorsunuz, o kadar dağınık anlatıyor ki insanı sohbetten soğutuyor.
  • başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminden sonra ziverbey de işkencelere maruz kalan ve iddaasına göre işkence neticesinde konuşmayan iki kişiden biri olan emekli asker..9 mart darbe girişiminde mahir kaynak'ın ajan olduğunu anladığını ve bunu bazı üst yetkililere söylemesine rağmen bir girişimde bulunulmadığını anlatmıştı ki bu da satışın daha yukarılardan başladığını gösteriyor..
  • "işgal örgütleri cıa-nato-ab" adlı kitabı asya şafak yayınları'ndan aralık 2006'da çıkmıştır.
  • yeni hayat dergisi'nde düzenli olarak strateji üzerine yazılar yazmaktadır.
  • bugün yaşadığımız süreci ve bundan sonrasını en iyi yorumlayabilecek, analiz edebilecek kişidir. gelgelelim kendisini hiçbir mecradan ifade etmemektedir. en son yazısını da geçtiğimiz yıl yazmış. yaşı da epey var. keşke bir asistan vasıtasıyla twitter ya da blog kullansa da biz de kendisini dinleyebilsek.
  • diger 9 martcilar bir yana kendisi bir yana gercekten. digerlerinin yazdiklarini okuyunca hadsizliklerini egoistliklerini gorup sinirden kuplere biniyorum. ancak kendisi bir solcudan hic beklenmeyecek derecede ozelestiri yapabilen bir isim.

kitaplarinin oldukca degerli bulup tavsiye etmek istedim, hic kimseden duyamayacaginiz bilgileri makyajlayip yuzlerce sayfaya gommeden aktarabilen biri. yani derdiniz bin kere ayni seylerin cevirlilip kisir ve boktan yorumlarla suslenmesi ise aradiginiz kisi olmayabilir ancak bir seyler ogrenmek icin oldukca verimli bir yazar.
hesabın var mı? giriş yap