• sartre'in duvar isimli kitabinda yer alan hikayelerden biri.

erostrate, unlu olmak icin efes tapinagini yakan kisidir...
  • bin yillik dostum..evlerinin nescafe den sorumlu insaniyimdir $uphesiz:) bilenler bilir annesi de muazzam bi insandir
  • aramizda kilometreler olmasina ragmen,sesimi bile duymuyor olmasina ragmen gözumden akan yaslari hissedebilecek, hadi sil o gozlerini bakiim diyebilecek kadar bana yakin,beni bilen,beni anlayan sicacik insan,gercek dost..
  • e:alo naber
    f:iidr canım senden naber
    e:iilik benden de, napıyosun var mı isin?
    f:yok evdeyim oturuyom
    e:gelsene bize kave iceriz
    f:tamamdır, bi sey istiyo musun dısardan?
    e:yok canım.
    f:ok, geliyorum simdi.

diyalogunun milyon kere yasandıgı insan.kısaca eys*
  • heybeliadaya gitmisiz bir zaman, elimizde biralar resim cektirmisiz, sırtlarımız birbirine yaslanmış, kac sene once bilemedik tam ama o sırtlar hala o resimdeki gibi birbirine yaslanmış, hala birbirinden güç alıyor.
  • su depresif ve aglak halimle gecenin bi vakti yuzumde olusan kocaman gulumsemenin sorumlusudur kendisi. sahsima gonderilen maykil jakson imzali mektuplarin da sorumlusu oldugunu dusunuyorum ama henuz tam tespit edemedim, iz ustundeyim.

"hey dostum ortada bulusalim diyorum ne dersin?"
  • msn'de baskalarindan cevap almak icin beni kullanan muzeyyen. can.
  • (bkz: ferostrate)
  • benim gurbetçilik dersleri aldığım şahane insan. çok özlenir, sevilir, sayılır, bulunca öpülür.
  • sartre'nin varoluşçu felsefesinin en belirgin izlerini taşıyan öyküsüdür.

varoluşçuluk ve hümanizm arasında derin bağlantıların kurulduğu ve öz varlıkların üzerinde durulduğu çalışmasıdır. bu öz varlık meselesi de bi ayrı kaotik durum bence.

"humanist olmayan giremez" düşüncesi ise bana göre sartre üstadı varoluşçuluk bağlamında gömen üstüne toprak atan bi de işeyen filozoflara göndermedir.

şimdi o filozofların kim olduğunu hepimiz biliyoruz onlar da kendilerini biliyorlar isim verip kimseyi şiyapmayalım.
hesabın var mı? giriş yap