şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara'nin en güzel göründüğü yerlerden biridir. özellikle akşam manzarası müthiştir. özendirmek gibi olmasın, bira, sigara, muhabbet acayip gitmektedir. ortamın etkisiyle "sana dün bir tepeden baktım lan aziz ankara", "sana yenilmeyeceğim lan ankara" bile diyorsunuz.
 • aynı zamanda erzincan'ın kemaliye ilçesine bağlı bir köy.
 • ailemle beraber eskilerinden(1968 de gelmişler babam daha bacak kadar çocukken) olduğum için, hakkında birkaç bilgi verebileceğim mahallem. ankaranın en yüksek yerlerinden biridir, belirgin sıcaklık farkı vardır çankaya gibi ilçelere göre. manzarası müthiştir ancak 2013 te bile özel halk otobüsü gitmez ego otobüsleri iş görür*. 2000 lerin başından itibaren ankaraya yeni taşınanların ev alıp yaşamaya başladığı bi mahalle idi(malum ev fiyatları o dönem burda ucuzdu, fena değildi). ancak mahallenin ortasında askeriye diye adlandırılan büyük, çanak şeklinde bi alan vardı devletin! o alana bu senenin ortasında bi vadi yapılması durumu ortaya çıkınca sikindirik evler bile 200 milyar oldu arkadaş.
  not: nüfusu kalabalıktır 1 km yarıçapında bi mahalle ama 30 bin civarlarında varız sanırım.

  edit: o ırmaktan çok sular aktı geçti... nüfus olmuş 100 bin. vadi yapılmış hatta dayyip gelip açılışını yapmış bile. evi satıp bahçeliye falan biryere taşınsakta kurtulsak amk.
 • ankara manzarası'nı en güzel görebileceğiniz yerlerden.
  direkt ankara manzaralı evler var ve cidden güzeller. *

  marşımız apaçi, ruhumuz serkeş.
  yol veririz gitmezler de kader mi bu kardeş.

  e-e-e-e-sertepe sıtayla. varsa şekerin, patlayalım şekerim.

  bu arada beklenen ve sanılanın aksine, akp yerine chp ve mhp'nin çoğu yerde başı çektiği bir mahallemizdir.

  ego vasıtasıyla 284 ile direkt; 286, 261, 263 ile dolaylı yoldan ulaşabilirsiniz.
  ayrıca sıhhiye'den ve ulus'dan direkt dolmuşlarımız mevcut olup, ailenizle güzel ve nezih ( burada gülme geldi) bir akşam için esertepe vadisi'ni tercih edebilirsiniz.

  gelin lan turist ihtiyacımız var.
 • ara ara terk etsek de dedem zamanında 1975 senesinde yerleşmiş bizimkiler buraya. eskiden her yer gecekonduydu. park'ta çocukken çıtalı uçurtma uçururduk sürekli. dut, çilek, vişne, kiraz ağaçlarımız vardı. güzel anılarımız geçti. aşklarımızı yaşadık burada. eski tadı kalmadı. mahalle kavramı vardı. şimdi sokak kavramı var sadece. buradan ankara'yı ayaklarının altında görebilirsiniz.