• sevgilinin cok eski bir sevgili olduguna i$arettir. uzun zaman oncesine donup, eski sevgili ile yeni bir ba$langic arayan bunye, telefona cikan 2-3 ya$larindaki cocuk sesi ile bozguna ugrar.
  • yanlıştır. hazır çocuk da var, yenisini yapmaya gerek yok.
    (bkz: erinenin oğlu kızı olmazmış)
  • denyoluktur.

yeğenidir belki. ya da sen salak kafayla yanlış numara çevirmişsindir. ne hemen afra tafra yapıyorsun? kötüne girsin o ahize.

(kızım sen de kes ağlamayı ama, akıl bırakmadın)
  • başlığı açanın bir kız olduğu varsayılırsa, hadisenin anlamı deişecek ve daha olası bir duruma işaret edilecektir. (bkz: erkege cocuk demek)

fakat bu kez de, bir kız neden böyle bir başlık açar sorunsalıyla karşı karşıya kalırız. ya kızın sevgilisi ibneliğe adım atmıştır ve kız bundan yakınmaktadır, ya da hala sevdiği erkek arkadaşı aradığı esnada telefona yeni erkek arkadaşı çıkmış ve bu olay kızımızı yıkmıştır. ikisi de kulaga çok mantıklı gelmiyor, o zmn yeni bi önermeyle devam edelim.

erkeğe çocuk diyen bir erkek olabilir mi bilemiyorum ama eğer varsa bütün problemler çözülmüş demektir, başlık geçerlidir, girilen entry'ler hatalıdır, ters köşeye yatmışlardır. bunun doğru olması için de ilk entry girenin bu başlığı açmamış olması, sadece ukte dolduruyor olması gereklidir.

son ihtimal de çocuk kelimesinin gerçekten çocuk anlamında kullanıldığıdır, fakat bu kez de bahsi geçen sevgiliyle en azından 5 sene haberleşilmemiş olması gerekmektedir. böyle bi durumda tekrar arama isteği pek sık gerçekleşmez, gerçekleşse de çocuğun sesi çok büyük bir bozguna uğratmaz. sadece şaşkınlık yaratır.
  • okuduğum anda -ki buraya sevgilinin evli olduğunu öğrenmek başlığından uçmuş bulunmaktayım- gözlerimi kapatıp, tüylerimin diken diken olmasına mani olamadığım başlık. yukarıda da değinildiği üzere belki çocuğu değildir, evli değildir, ya da heyecanla yanlış numara çevirmişsindir. ancak pek bi ümitle çevrilmeyen numaraların sonucunda böylesi bir şeyle karşılaşıldığında yapılacak en mantıklı harekettir. sonraki mantıklı hareket ise bir daha aramamayı denemektir.
  • ancak cengiz kurtoğlu şarkılarında yaşanır bu durumlar,

-küçük kız-
    dün gece içerken meyhanede,
    seni düşündüm yıllar sonra yine
    eski günlerimizi düşündükçe
    küfrettim ben kadere.

önce tereddüt ettim ama
    sesinin nefesinin hasretiyle
    aradım avea numaranı.

sesi içimi cızz ettiren
    bir kız açtı telefonu
    seni ona sordum