• yanlış hareket. can yakar, kalp kırar.
  • askin kaybolup uzun yillarin yogun tortusunun bellege cokmesidir yuzeyi bulandirmaktan ote. iki tarafin yeni asklara ve yeni ugraslara adim atmasininin ardindan, 'bu ne kadar tanidik bir his boyle' ya da 'ulen ne guzel guluyoruz bak eskisi gibi' cumlelerin gecmesidir akildan eski sevgili ile gorusmek.
  • ayrılığın üstünden yeterince uzun zaman geçince çok acıtıcı olmayan, hatta gayet hoş olabilecek bir durum. sizi gerçekten tanıyorsa bu eski sevgili, mutlu günleriniz olmuşsa, kavga dövüş ayrılmamışsanız, yaralarınız kapanmışsa, onu yeniden gördüğünüzde mutlu bile olabilirsiniz.
  • görüşme nedenlerine bağlı olarak değerlendirildiğinde duygudan duyguya sürükleyen eylem.

bu nedenler eğer üçüncü yeni kişileri bağlamayan nedenler ise mantık çerçevesinde olmadığında;
    birilerini gerçekten üzen eylem.

her iki eski sevgili, yeni üçüncüler ile değil ise;
    gerçekten pek çok fena kafa karıştırıcı eylem.

herşey ama da herşey düşünüldüğünde;
    sanırım ki gereksiz bir eylem..

geçmişi yeniden yine yeni ve yeniden sorgulamaya yönelik kendini, karşındakini hırpalamaktan başka bir işe yaramayan eylem.

arada aşk olmayana ''sevgilim'' diyenlere ise kimseye de hiç bir şey olmaz; eğlenelim coşalım, canım sıkıldı gel sen de sıkıl eylemi..
  • varsa yeni sevgiliyi hiçe saymak hatta hiç sevmemiş olmak
  • yıllar sonra gorusme yaşanmışsa, gorusulmeyen yıllar bir nevi karşılaştırmalı hayatlar şeklinde konuşulur. o mutluluk saadetlerini anlatırken, siz alkol duvarlarına nasıl kafa attiginizi anlatırsınız.
  • gorusmenin devamında evlenecegini soylerse çüşve yahud oha kelimelerinden sakınılması gereken görüşmedir aynı zamanda
  • artık sevişmeyecek olunması arkadaşlığa, paylaşıma, ıvıra, zıvıra engel olmadığına göre bir sorun oluşturmayacak olan eylemdir..
    "ben her görüştüğümle yatarım arkadaş", "sikemediğim adama selam da vermem", "sikmeseydikde muhabbet mi etseydik " gibi düşünceler içerisindeki insanlara bir nebze tuhaf gelmesi gayet doğaldır..

"eski sevgili, sevgili olmadan önce arkadaş değilmiydi kardeşim.. o dönemlerde gayet güzel vakit geçiriyordun da ( ki sevgili oldun daha sonra) şimdi problem ne?? tüm ilişkin sexten mi ibaretti de öküz ölünce ortaklıkta bitiyor" demezler mi adama... hadi ben yabancı değlim demiyorum ya elin oğlu??.....
  • hicbir dostun olamayacagi kadar yakin ve bilemeyecegi kadar birbirini taniyan ve baslarindan pek cok sey gecmis 2 insanin arasindaki bag gibisi yoktur. asktan sonra gelen dostluk bambaska bir histir. seneler boyu surer. her zaman yaninda oldugunu ve yaninda olacaginizi ve kendinizi o denli taniyan ve kendisini o denli taniyan birisinin yakinlarinizda olmasi gibisi yoktur. tabii engel olan" kiskanclik" hissi asilmadan gerceklesmesi zor olan bir dostluktur. baslarda garip gelebilir yeni sevgililer uzerine konusuyor olmak ama zaten hayatin gercekleridir bunlar ve eger dostsaniz da bu gerceklerden neden kacasiniz ki?
hesabın var mı? giriş yap