• açılın ben esnafım en sinir olduğum
    ilk defa gördüğüm müşteri:
    -bi sigara versene
    iç ses:
    - ınınınamcığı 40 bin tane sigara var hangisi
    dış ses:
    hangisinden abicim
  • bazı durumlar var. ister kücük esnaf olsun ister zincir mağazada çalışan olsun insanda zerre çalışma isteği bırakmıyor.

örnek vermek gerekirse

-ablacım benimkini sar da ben gideyim arabayı ters yere bıraktım ( dükkana daldığında içeride 6 kişi daha olmasına rağmen o bir küçük şehzade olduğu için bekleyemez)
  • pazarlık yapmadan alışveriş yapmayan tipler. işine gelmiyorsa almazsın bu kadar basit. 1 ve 0. sen istediğin kadar ucuz sat. istersen 1 tl’ye sat. kargo bedava olsun o zaman derler.
  • 25 yaşına gelmiş, ellerinde son model telefonla 2 lira için "abiğğ öğrenciyiz biz indiğrimiiiiğğğğ yok mu?" diye soran tipler. he var yarrraaam var.
  • ben para veriyorum en güzelini almalıyım modunda olan davranışlar.

örn: 30 kasa kiraz vardır tezgahta hem doldururken rahatlık oluyor hemde ben yere dökerken içinden çürükleri ayıklayarak boşaltıyorum. bizim şehzadeler de ya sen ordan versene ya onlar çok güzel gözüküyor diyor. e be adam/kadın aynısı olan malı hemde temiz olanı almayıp neden benim mostaramı bozuyorsun. bi tek kendisi para verio alıyor diğerlerini hayırımıza dağıtıyoruz heralde.

diğer ürün karpuz. altı üstü karpuz bu beton, demir vs değil. düşmana sallar gibi karpuzu tokatlamalar falan, sen hayırdır kardeş, kavgaya antreman mı yapıyosun yoksa karpuz mu seçiyorsun.

bugünlerde en uyuz olunanları bunlar . tabi yinede saymakla bitmez
  • ''ben para veriyorum''... e ben de sana hizmet veriyorum, saygisiz . sen o parayi kazanirken de biri sana para veriyor bundan mi ezikligin.
  • mağazaya gelip saatlerce baktığı beğendiği o kadar dil döküp uğraştığın müşterinin aynı ürünü daha sonra internet sitelerinden satın alması. madem almayacaksın kimsenin zamanını çalma git siteden fotoğraflarına bakarak karar ver.
  • hesap makinesi ile oynaması.
  • herkesin kendini minik birer kral kraliçe sanması.

asla sıra bekleyememeleri triplenip salaklaşıp halli halli gitmeleri

ındirim psikopatı olmaları. ındirim yapmayınca yüzsüz yüzsüz hediye/eşantiyon vs istemeleri

hak hukuk kul hakkı bilmemeleri ama mangalda kül bırakmamaları çok ugraştırıp helallik almamaları
  • tek tek not edip gidip sik kafalı esnaf üzerinde uygulayacağım tekniklerdir. anlatın anlatın zevkli oluyo.
hesabın var mı? giriş yap