• halk arasında deep turkish web müziği olarak bilinen şarkı.

hele o giriş kısmı var ya. video ne kadar kötü olursa olsun baştan sona izletiyor.
  • introsu official anadolu çomarı sokak röportajı soundtracki haline gelmiş parça.
  • türkiye cumhuriyeti'nin resmi müziği olabilecek bir eserdir.

bizim insanımızı bundan başka bir eser bu kadar güzel anlatamazdı.
  • soner civan isimli büyük müzisyenin piyasaya yeni düşmüş harman kafa şaheseri:

http://alkislarlayasiyorum.com/…---esrari-bilmezdim
  • öyle bir şey ki türkiye'nin son 20 yılını bir parçayla anlat desen açar bunu koyarım. her olaya, her fiyaskoya, içinde bulunduğumuz hal-i pür melale cuk oturuyor. sokak röportajları, siyasi kongreler, meclis konuşmaları, ekonomi toplantıları, tartışma programları, ipe sapa gelmez yerli ve milli teknoloji goygoyları ve benzeri her olaya mükemmel uyumuyla tam bir yeni türkiye theme.

deep turkish web'e türk internet yazınına bu parçayı tanıttığı için ne kadar teşekkür etsek az.*
  • aklımdaki müthiş bir boşluğu dolduran şarkı. ortaokulda birçok sebepten ödevlerimi yapmazdım ama bunun stresini de yaşardım. işte o dönem, defteri açıp öyle boş sayfayla bakışırken kesinlikle kafamda bu melodi çalıyordu. buna eminim. bu çok gizemli, mistik bir şarkı. bambaşka bir şey var bu şarkının ilk 30 saniyesinde. bir sihir. bir anlatılamayanın anlatılışı. tarafsız bir boşluğun betimlemesi var. çok garip.
  • insanı hipnotize etme özeliği var.
  • korg pa80'le çıkarılmış parça.
  • cinselliğin afrika'sı yalnız ve osbirci ülkenin özeti gibi şarkı.

elin oğlu içer, madafakalı, enerjisi yüksek özgüvenli şarkılara bol kalça titretmeli klipler çeker. hep bir "koy götüne rahvan gitsin" havası olur.

bir de bizim weed kültürüne bak. lan ayrılık sonrası müptela olup "harmanı oldum" diye şarkı yapmak nedir, nasıl bir yokluktur, aklım almıyor.

neyse ki şarkının başındaki solo o kadar absürt ki insanın kafası iyi olmasa bile gülesi geliyor.
  • deep turkish web'in intro müziği. şuraya yazim de şarkıyı unuttuğumda açıp bakim.
hesabın var mı? giriş yap