• huzur hissinin notalara dökülmüş hali.
  • hemen herkesin melodisini bildiği fakat adını bilmediği parça.
  • tehran vocal ensemble versiyonuna bir şans verilmesi gereken.
    bütün gün mırıl mırıl geziniyorsunuz.
    güç ve enerji veriyor.
    burda
  • son zamanlarda hayattan yegane beklentim kulağımda bu ezgiyle beraber hiçbir şey düşünmeden saatlerce göğü , denizi ve dağları izleyebileceğim ücra bir mekan ve zaman girdabından istediğim bir müddete kadar azade olmak.
    zamanın işleyişine uymaktan alıkoyan bir şey var müzikte , hafifliğinin yanında insanın içine koyduğu burukluk hissi , hem olduğun yerde hiç kıpırdamadan durmak hem de kapıyı çarpıp gitme isteği ... orhan veli'nin mısralarında:
    ''bir yer var biliyorum ;
    her şeyi söylemek mümkün;
    epeyce yaklaşmışım, duyuyorum;
    anlatamıyorum'' diye bahsettiği her neyse ben onu bu ezgide buluyorum , anlatamıyorum.
  • eleni karaindrou'nun sonsuzluk ve bir gun filmine yaptıgı muziklerden. beko bi reklam muziginde* kullanmıştır bunu.
  • yurumeli, yasamak icin farzmiscasina yurumeli bu muzik esliginde.
  • eternity and a day filminde geçen bir klasik eser. temposu ve ilerleyişindeki bütünlük çok güzel, şarkı ilk dinleyeme başladığınız andan itibaren çok huzurlu hissettiriyor.
  • aklıma (bkz: aleksi zorba) ve (bkz: nikos kazancakis)'i getiren aşmış bestedir. bu harikulade besteyi dinleyince, acılar arasından bir mutluluk umudunun yeşereceğine dair inancım artıyor.
  • cennetin fon müziği olmaya layık olduğunu düşünürken reklam filminde kullanıldığını öğrenip büyük hayal kırıklığına uğradım. keşke dokunmasalardı ona, kirlenmeseyd hiç. ait olduğu yerde kalıp eternity and a day'den şiir gibi puslu manzaralarla yaşamalıydı sinemaseverlerin belleğinde.
hesabın var mı? giriş yap