• influyınsırların dünyasını konu edindiğini duyunca bir şans vermiş olayım diye ilk bölümünü biraz izlediğim gain yapımı dizi.

konu çok güzel de nasıl bu kadar kötü bir senaryo ile piç edilebilir...

allâhaşkına, hiç mi skandal görmediniz, türkiye'de yaşıyorsunuz ya hu! neymiş influyınsırın biri ile meşhur bir futbolcunun öpüşürken fotosu çekilmiş kulüpte, peh. bu gözler bu kulaklar nelere şahit oldu be türk magazin dünyasında...

bu arada 2 milyoncuk takipçili bir kızcağıza da böylesi gözde bir magazin figürü rolü biçmeniz? yemek hesabı sahiplerinin bile daha çok takipçisi var. ayrıca çok daha fazla takipçili tipler var ve kimle nerede öpüştükleri kimin neden umrunda olsun ve neden ortalığı sarsan bir skandala sebep olsun ki?

değinecek çok daha mühim konular var bence bu influyınsırcılıkla ilgili, belki sonraki bölümlerde değinmişlerdir, bilemiyorum ama bu nasıl kötü bir başlangıçtı ya hu...

babanın öpüşme görüntüsü üzerine kahrolmasıyla kahrolan kız, hemen sonra gidip futbolcunun cinsel performansından bahsediyor rahatça hikayesinde. bu kadar tutarsız da olmazsınız yav.

pek yakıştıramadım gain kalitesine, devam da etmeyeceğim. hep şunu merak etmişimdir, nasıl oluyor da bunca insan bir araya gelip hiçbiri de demiyor ki la bu ne tutarsızlık? ufak müdahalelerle çok başarılı hale getirilebilirdi sanki. yazık olmuş maalesef...
  • ikinci sezonuyla, ilk sezonunun epey üstünde devam eden dizi.

ancak hakettiği değeri görmedi, görmüyor maalesef. netflix te olsa şimdiye 50. sayfasına atmıştım bu entryi.
  • çekim hataları barındıran dizidir. çoğu zaman ekrana bakmamama ve atlayarak izlememe rağmen köpeğin eve geldiği ilk sahnede cam önündeki ilk karede telefon kızın elindeydi. telefon çaldığında bi anda elinden kaybolup sehpanın üzerinde belirdi.

7. bölümdeyim oyunculuklar çok vasat. diyaloglar kağıttan okunuyor gibi.
  • sevgili hrant dink'in bir konuşması vardır, orada benim için kritik bağlaç "doğrudur," sözü. tabii konuşmasının her anı etkileyici, ağlatıcı anı ise "su çatlağını buldu".
  • (bkz: impressive)
  • (bkz: etkilenici)
  • çok daha iyi olabilirmiş ama bu haliyle de yerli netflix dizilerinin yüzde 90'nından daha iyi olan gain dizisi.
  • duruşma sahnesi saçma olmuş çerezlik dizi. sanırım en çok z kuşağına hitap ediyor bu dizi.
  • aşırı etkileyici bulduğum günümüz sosyal medyasının geldiği noktayı anlatan gain dizisi. heyecan ve merakla 2. sezonu bekliyorum. bu tarz dizileri izledikten sonra tek tip dizilerden kurtulmuş olmak bana gerçekten mutluluk veriyor.
  • bir konu anca bu kadar yanlış, saçma sapan ele alınabilirdi. kadın dayanışması, kadın hareketi, sosyal medya linci hakkında ellerinde güzel bir malzeme varken bu başarısızlık için tüm ekibi tebrik ederim.

aslıhan malbora'nın enerjisi dışında geriye kalan her şeyin çöp olduğu, teknik, senaryo ve rejinin yerlerde olduğu bir iş olmuş maalesef. dizinin tüm çekim yapılan yerlerini bilerek mi bu kadar kötü seçtiler acaba? 3. bölümün başında kızın dans ettiği yerde, koltuğun tepesine çıkınca ışık malzemesi giriyor kadraja yav hiç mi fark edilmedi? hele birinci bölümün sonundaki telefon konuşması, new york sahnesi ise tam bir komediydi, çekemiyorsanız öyle bir sahneyi hiç çekmeseydiniz keşke. televizyon içeriklerinin kötü olduğu bi ülkede, dijitale bir umutla abanıyorsun ve izlemek için zaman ayırıyorsun da karşına böyle bir iş gelince ne diyeceğini, ne yapacağını şaşırıyorsun ister istemez. gain tv'nin dramalardan sorumlu kişisini acil değiştirmesi gerekiyor bence, bir yıl olacak yakında doğru düzgün hiçbir içerikleri yok.
hesabın var mı? giriş yap