• düşünsene almanya'da bok temizliyorsun. ayda 200 euro kenara atabilsen 2.000 lira biriktirmiş olacaksın. türkiye'de yarım öğretmen maaşı demek. euro'nun son 3 yılda 2'ye katladığını düşünürsek... ayda 200 euro'ya 5 yıl içinde en az 100.000tl'niz olur. korkunç.

ben ise ayda 500tl kenara atıp 1 gram altın alabilirsem seviniyorum...

"akıllı olanlar yurt dışına gitti burada kalanlar tuzağa düştü."
  • bakan çokomelli tarafından "rekabetçi kur daha da rekabetçi hale geldi" şeklinde savunulacak gündür.
  • çok ta uzak olmayan kur. hani euro dolar 10 lira olaacağğ ya 15 lira olacaağğ ya biz doları 6'dan 7 'den toparlayalım zengin olalım diyen bir damadımız vardı, asıl o zaman ne diyecek ben onu merak ediyorum. ekim eylülden, kasım ekimden, sikim hepinizden.. neyse yanlış yerlere gidiyor konu
  • hiç bir şeyin değişmeyeceği gündür.
  • 10 lira olmasına 64 kuruş kalmış;
    son 38 günde 64 kuruş artmış;
    38 gün sonra olması muhtemeldir diye düşünüyorum.
    16 kasım 2020 falan
  • taksim gezi parkına,
    bir kişinin keyfi olarak otel ve alışveriş merkezi yapıp,
    halka açık olan parktan,
    belli bir zümrenin trilyonlar kazanmasına yönelik planı doğrultusunda,
    saplanacak hançeri önlemek için sarf edilen gayretler sırasında,
    kadıköy’den şehir hatları gemilerinin karşıya geçmesi durdurulmuş, işi, randevusu, haftasonuna bıraktığı ziyareti olanlar orada ampul!!! gibi kalmıştı.
    bu durumlarda kendi kendine sesli konuşan bir çok insan olur ve normalmiş gibi görünenlerin aslında deli olduğu ortaya çıkar.
    bunlardan biri de elinde poşeti gişelere kadar gidip acı gerçeği öğrenen malum bıyıklı ve o parti seçmeni olduğu anlaşılan bir tipti.
    “bunu, bizim için yapıyorlar, bizim için “ diyerek büyük resimi görüp gözleri ışıktan kör olmuş gibi bir o tarafa bir bu tarafa dolaşıyordu.
    çünkü beyin takılmıştı, bir çözüm bulamıyordu karşıya geçmek için. (dolmuşlar da köprüde durduruldu vs)

o tip euro 10 tl olsa aynı şeyi söylemez mi şimdi?
    söyler, söyler.
  • euro’nun 10 tl olacağı günün şafağında dolara bakın. doların da 8.50 tl gibi olması lazım.

tanım: gelecekte bir gün.
hesabın var mı? giriş yap