• --- spoiler ---

eurovision şarkı yarışması'na ilişkin konuşan trt genel müdürü ibrahim eren, "şu anda katılmayı düşünmüyoruz. oylama sistemi gibi gerekçelerimiz var. bir de kamu yayıncısı olarak, avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, 'aynı anda hem erkeğim hem kadınım' diyen birini saat 21.00'de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki" açıklamasında bulundu.

--- spoiler ---

ama başka ülkelerde de çocuklar var diye düşündürten açıklama. sorun çocuk olmaları mı, islam ülkesinde büyüyen bir çocuk olmaları mı? burası tartışmaya açık.

haber kaynağı:
  • şarkıcı kaprisi çekmek istememeleri bence en büyük sebeplerden biri.
  • günah olması. ülkenin parasını çalarken dağıtırken, devletin kurumlarını peşkeş çekerken, çocuk yaştaki kızları iğfal ederken bozulmayan ahlakları, eurovision'da birkaç mini biraz dekolte gördüğü zaman hemen bozuluyor. gençliğe, sanata, kültürel faaliyete, müziğe, güzel olan her şeye düşman olan zihniyetin eurovision'u sevip desteklemesi de beklenemezdi.
  • ibrahim eren'e katılıyorum. zaten o avustralyalı sakallı kadın şarkısını söylemeden önce "şimdi tüm dünya çocuklarına sesleniyorum! bakın bu benim sakalım, bu da benim kukum. hadi bakalım, ben hem erkeğim hem kadınım, itirazı olan var mı? şimdi siz bu mevzuyla boğuşurken ben şarkımı söyleyip gidiverem" demişti.

hepimiz şok olmuştuk. annem ve dayım ağlıyordu. yengem onları sakinleştirmeye çalışırken bir yandan da ısrarla "anne, bu abinin pipisine balta mı vurmuşlar?" diye soran yeğenin ağzına terliğini sokmaya çalışmıştı. "choke on this big fat slipper of mine you bitch" diye bağırdığını hatırlıyorum. ailece dağıldık, savrulduk. dayımla yengem ayrıldı ve yengem hayallerinin peşinden tayland'a gitti. dayımsa kendine yeni bir eş bulmak için gittiği esra erol'da smooth criminal dansı yaparak mahalledeki tüm itibarını kaybetti. yeğeni 8 aylık terapiyle ancak kendine getirdik. televizyon halen yasak, sadece radyo tiyatrosu dinletiyoruz.
  • birilerinin canının istememesindendir.
  • ali eyüboğlunun haberine göre eurovision'a katılmıyorsak ilk darbeyi hadiseden yememiz sebebiyle imiş. o dönem trt ile iktidar arasında büyük kavgalara neden olmuş hadise hanım, bir daha da eurovision'a kadın sanatçı göndermeme kararı alınmış.

kaynak

şahsi yorumum: bugün lgbt bireylerin öne çıktığı eurovision'a kadın göndermeyelim kafasındaysak bence de hiç gitmeyelim, avrupanın yobazı kendisine yeter, bir de biz dahil olmayalım.

tanım: yıllar önce avrupa televizyonlarındaki ses senkronizasyonunu test etmek için yapılan şarkı yarışmasının avrupa ülkeleri arası büyük bir festivale dönmesi ve bizim buna katılmayı artık reddetmemizin asıl sebebini sorgulayan sorudur.
hesabın var mı? giriş yap