• tiroid bezimde 6mm'lik bir nodül bulunması sonucu, 1 ay kullanacağım ve doktorun sonuçlarını izleyeceği ilaç.

şş, kanser falan oluyormuş bu nodüller dedim, "ha ha ha korkma kurtaracaz seni" dedi. çok gülünç, ha ha.
  • 25mg ve 50 mg versiyonlari bulunmaktadir. doktorunuzun gerekli gordugu dozu kullanirsiniz tabi ancak bir donem 25mg'ligindan bulmak zordu o nedenle 50mg'lik alip kirip icerdik.. simdi 25mg da var heryerde*.
  • dozu ayarlanamadigi takdirde inanilmaz derecede kalp carpintisi yapan ilac.
  • 25, 50, 150ve 200 mcglık ambalajlarda piyasaya sürülen sentetik tiroid hormonu. 100 mcglık tefora muadil olarak üretilmiştir. 100lük minik teforu istenen doza getirmek için kırmaya çalışmaktan daha pratiktir.
  • su sıralar 50 tableti 2.75tl ye satılmakta olan ilaç.
  • tiroid hormonu eksikliğinde ve yokluğunda genellikle ömür boyu kullanılan ilaç. sudan ucuzdur.
  • doktorların hiç bir yan etkisi yok dediği halde almaya başladığımdan beri feleğimi şaşırtan ilaç.
  • mide bulantısı, kusma, kulaklarda uğuldama, kalp çarpıntısı, ateş basması ve ağızda iğrenç, metalik bir tat bırakması gibi berbat yan etkileri olan ve kullandığınız ilk 2 ay boyunca da yan etkileri geçmeyen ilaçtır. 6 aydır kullanıyorum, hala mide bulantısı, hala kusma anasını satayım...
  • dozajıyla hayat kurtarma ve kaydırma kapasitesini bünyesinde barındıran sentetik tiroid hormonudur.
    dozu fazla gelirse, kalp çarpıntısı, az gelirse sürekli bir uyuşukluk, miskinlik, uyuklama hali yapar. herhangi bir tiroid hastalığından muzdarip olan kişi, ömür boyu 6 ayda bir kan tahlili yaptırarak tsh, t3 ve t4 düzeylerini ölçtürmelidir. endokrinolog tarafından da dışarıdan alınan ilaç dozu ayarlanmalıdır. kendisini sabahları mümkünse aynı saatlerde, aç karnına almak ve aldıktan yaklaşık 45 dakika sonra kahvaltı yapmak en idealidir.
    ilaç dozundaki değişikliklerin vücutta hissedilebilmesi için minimum iki hafta geçmesi gerekmektedir. bugün alınan ilaç vücut tarafından iki hafta sonra kullanılır, etkileri de ancak o zaman hissetmeye başlanır. türkiye'de 25, 50, 150 ve 200 mcg formunda bulunmaktadır.
  • her sabah almazsam bünyemin altüst olmasına yol açan, tıbbın nasıl bir mucize olduğunu bana her gün hatırlatan ve son 10 senedir en yakın arkadaşım olan minik beyaz ilaç.
hesabın var mı? giriş yap