şükela:  tümü | bugün
  • nef yönetim kurulu başkanı erden timur'un yaptığı açıklama.

açıklamaya göre türkiye'de konut fiyatları döviz bazında hiç bu kadar uygun olmamış, 2002 seviyelerindeymişiz.

1 usd=1.5 tl (2002)
    1usd=4.6 tl (2018)

link

(bkz: hadi yine iyisiniz)
  • bizi de kendisi gibi dolarla kazandığımızı düşünen patron açıklaması.

sayın betonpatron biz dolar bazında fakirleştik aynı fiyatta olması herhangi bir durumu değiştirmiyor.
  • ben yemiyorum niyetliyim.
  • kesinlikle yanlış bir beyandır, biri uzun uzun yazar mutlaka, ben uğraşamayacağım.
  • reklam haber inanmayın zikecek.
  • hadi nef yönetim kurulu başkanı erdem timur'a inandık diyelim. sorun şu ki; ev alabilecek olanlar zaten geçtiğimiz 15 senede bankalara borçlandırılmak suretiyle ev sahibi yapıldı. ülkenin orta sınıfının cebinde para kalmadı. alt sınıf zaten seçim gelse de makarna yardımı gelse diye bekliyor. zenginler, gelecek ekonomik krizden en az zararla sıyrılmanın hesaplarını yapıyor. ev alabilecek tek tük insan haricinde kimse kalmadı.

nef yönetim kurulu başkanı partiye geç kalmış gibi görünüyor. bak ali ağaoğlu hiç piyasada görünüyor mu?
  • 2002 yılında beylikdüzü'nde 25.000 tl olan bizimkent 3+1 daire şimdi 430.000 tl. 16700 usd ediyordu o zaman. 16 senede %200 prim yaptı diyelim 66800 usd eder o da bugünün kuru ile 308.000 tl eder. yine arada uçurum var. düşün bak o ev 16 yıl daha eskidi.
  • bu nefin patronu sahibi de bilir ki, mevzuya dolar olarak değil kira carpani olarak bakilir. ve yine bu nefin sahibi bilir ki, 2002 turkiye konut carpan ortalamasi 12-15 arasidir. ve yine bu nef insani bilir ki, su an bu oran 20-25 arasindadir.

ve bu sebepten ötürü sayın erden bilir ki fiyatlarin daha da asagi gelmesi lazim.

yani, ellerindeki malı çakacak gariban beyaz yakalı arıyolar.
    yazık

tanım; hatali hesap iceren haber.
  • elinde kalan evleri 2002’de sattıkları tl fiyatına vereceklerse neden olmasın...