• evde beraber otururken birden başladığında korkunç gözükebilen erkek tipi.
    bi de aktivite tembel bir adam tarafından gerçekleştirilince durum iyice garip bir hal alabiliyor.
  • sürekli ideal erkek modeli olduklarından bahsedilen kişilerdir.nedense bu yaşıma kadar kimseye muhtaç olmadan yaşayabilmek haricinde özel hayatıma ev işi yapan erkek olmanın hiçbir katkısı olmamıştır, aksine sürekli kız arkadaşlarıma browni yapmaktan imanım gevremiştir.
  • tüm ailesi çalışan, kendisi de okuyan erkektir*. bir tek pazar günleri boş kalır o zaman da ailesine yardım eder temizlik hususunda.

tabii ki bunun evlenince de devam edeceği çok aşikardır. zaten annesine yardım eden ana kuzusu bir erkek evlenince de eşine seve seve süpürge yapar.

not: yengeç burcuyum ben.
  • erkek ve kadin icin ev isi kavrami degisiyor tabi. bu durumda "ev isi yapan erkek" ifadesinden "erkegin yapacagi ev isini yapan erkek" olarak algilamak gerekir.

yani vana degistirir, patlayan sofbeni acip tamir eder, icini temizler, elektrik tesisatini yeniler. bunlari yapmayip da eve tesisatci cagiranlari anlamiyorum pek.

hatta ey okuyucu, inanir misiniz bilmem ama, gayet utu de yapar, camasir yikar, asar, evi 2-3 kat siler, banyoyu/tuvaleti, buzdolabini temizler, toz alir? bunlari yapamayan erkegi de anlamiyorum pek. kendi basina yasayip kendine yetemeyecek birisi, sadece siki var diye erkek diyorsa kendine, helal olsun o sike!
  • terapiye, terapiste para kaptırmamayı planlayan erkektir bunlar.
    tüm gününü kur, geliştir,topla, çıkar, ayır, çöz, bırak.
    mis.

ev işine cam felan silmek de dahilse, kat yüksekliğine bağlı olarak riksi yüksek olur, maazallah.
  • annesi, varsa ablaları tarafından iyi yetiştirilmiş erkektir. evli ya da bekar; kendi işini yapabilen erkek olduğu için yaşamı da daha keyiflidir. ev işini cinsiyete bağlamadan yaptığı için eşi ve çocuklarına daha çok değer vermiş olur.
  • işi ev yapmak olan erkeklerdir.

(bkz: inşaat mühendisi)
  • ev işi yapabilen erkekler ile sıkça karıştırılan erkeklerdir.
    ev işi yapabilenler , yetenekli insan kılasmanındandır. yeri gelir eşine yardım eder falan, ama o kadar. ev işi yapan erkekler ise bildiğin kılıbık erkek klasmanındandır...
  • (bkz: david coulthard)

(bkz: true story)

temizlik hastalığı varmış.
hesabın var mı? giriş yap