• - para çok bende evler tükkanlar evlen benle saçarım parayı
    - deme yaw essah mı
    - hem valla hem billa
    yer: eskişehir adalar mevkii 2002
  • (bkz: heirate mich)
  • (bkz: i me wed)
  • "benimle evlenir misin?" gibi kıytırık ve aciz bir cümleye kıyasla niyeti açıkça belli eden sağlam bir beyanat. işin suyunu çıkarıp "evlen benlen lan" falan da demeyin her şeyin bir haddi var.

e tabi olaya "merhaba ben x" yerine "tanışabilir miyiz/#23352743" ile başlayan birinden aylar sonunda böyle birine dönüşmesini beklemek manasız.
  • sesli güldürmüş programdır. hem de sadece beni değil sunucusunu faln da güldürdü. olayı bilmeyenler için özetlemek gerekirse bir genç eleman programa katılıyor, bir hatuna talip olarak. mesleği için "ticaretle uğraşıyorum" diyor. sonra patronu programı arıyıp "su dağıtım firmasında çalışıyor o, siparişleri bırakıp programa gitmiş" diyince mikrofonu fırlatıp programın neresinden kaçacağını şaşırıyor eleman da. meğer bizim ticaretle uğraşan eleman bildiğin su dağıtan elemanmış. "siparişler kaldı" diyip kaçıyor programdan.
  • maço erkeklerden hiç hoşlanmadığım halde, güzel bir ses tonu ve etkileyici bakışlar eşliğinde söylendiğinde bir erkeği çok da kendinden emin, kararlı ve seksi gösterdiğini düşündüğüm tekliftir. bu teklifte, klasik olanının* aksine plan program yüzük yoktur, spontane gelişir.
  • devrik cumle kuran insanlara genel olarak supheyle yaklastigim icin kuran kisiden uzak durulmasina salik verdigim cumle.

adam olan yuklemi cumlenin sonuna koyar.
  • yaklaşık 10 yıl önce talebesi olduğum okulda bir kızın, yunus adında bir arkadaşımdan 1 milyon istemesi ve yunus'un kıza 1 milyon takdim etmesi üzerine yaşanan bir olayı bana hatırlatmıştır. kızın "ne istersin bunun karşılığında?" demesi akabinde yunus'un dudaklarından dökülen iki kelamı hiç unutmam: sikiş benlen

nasıl bir okul hayatı yaşamışsam aklıma saçma sapan anılar geliyor. sonra niye kız yok. olmaz tabii!
  • evlen benimle (marry me) filminde jennifer lopez, müziğin süper starı kat valdez rolünde, owen wilson ise matematik öğretmeni charlie gilbert rolünde, evlenmeye ve birbirlerini daha sonra tanımaya karar veren iki yabancıyı canlandırıyorlar.

vizyon tarihi: 11 şubat 2022
    stüdyo: universal
    türkiye dağıtım: uip türkiye
    tür: romantik-komedi, müzik
    yapım yılı: 2022
    süre: 112 dakika
    ülke: abd

filmin konusu:

“kat valdez (jennifer lopez) ile yeni popüler müziğin süpernovası bastian (maluma, ilk sinema filmi) birlikte en seksi ünlü çifti oluşturmaktadırlar.

kat ve bastian'ın kaçınılmaz hit single'ı “marry me” listelerde yükselirken hayranlarından oluşan bir izleyici kitlesi önünde çeşitli platformlarda yayınlanacak olan bir törenle evlenmek üzeredirler.

boşanmış, lise matematik öğretmeni charlie gilbert (owen wilson) kızı lou (chloe coleman, hbo'da big little lies) ve en iyi arkadaşı (sarah silverman) tarafından konsere zorla götürülür.

kat, törene saniyeler kala bastian'ın kendisini asistanıyla aldattığını öğrenince sahnede aşkı, gerçeği ve sadakati sorgulayarak bir sinir krizi geçirir ve hayatı yön değiştirir.

kırılgan dünyası yıkılırken kalabalıkta bir yüzle, bir yabancının gözleriyle karşılaşır.

bildiğiniz şey sizi üzmüşse belki de bilmediğiniz şey cevabıdır ve bu nedenle birden gelen bir çılgınlık anında kat de charlie'yle evlenmeyi seçer.

dürtüsel bir tepki olarak başlayan olay beklenmedik bir aşka dönüşür.

ama güçler, onları ayırmak için plan yaparken evrensel soru ortaya çıkar;

çok farklı dünyalardan olan iki kişi aralarındaki mesafeyi aşıp ikisinin birden ait olduğu bir yer inşa edebilirler mi?”

yönetmen: kat coiro
    oyuncular: jennifer lopez, owen wilson, sarah silverman, chloe coleman, maluma, john bradley, utkarsh ambudkar, brady noon
    senaryo: harper dill, john rogers
    görüntü yönetmeni: florian ballhaus
    müzik: john debney
    kurgu: michael berenbaum

vizyon tarihi: 11 şubat 2022

filmin altyazılı fragmanını buradan izlemek mümkün.
hesabın var mı? giriş yap