• er kışi için 30 - 32 iyidir. kendini daha iyi tanımaya başladığın yaşlar çocuksu heveslerin yavaş yavaş yerini daha ayakları yere basan düşüncelere bıraktıği ne istediğini bildiğinden emin olmaya başladığin zamanlar.
  • insanın en hazır hissettiği yaştır.
    ben 24, eşim 25 yaşındayken evlendik. mezuniyetin ardından beklemeden iş hayatına başlamak da bunda etkili oldu tabii. hazır hissetmek aslında bunları kapsıyor. öncelikle kendini idare edebiliyor musun hem maddi hem manevi. edebiliyorsan o zaman bazı şeyleri düşünüp tartabilirsin. sabah kazanayım, akşam harcayayım kafasındaysan zaten evlenme.
    bir de ruh eşi denilen zımbırtı önemli bir şey. buna da dikkat edin. biz eşimle birçok konuda anlaşabiliyoruz. yeri geliyor ben onun kararlarına saygı gösteriyorum, yeri geliyor o benimkilere.
    ama şunu da unutmayın, hiç kimse %100 anlaşamaz. illaki herkesin fikirleri aynı olmayacaktır, bir yerde zıtlık yaşanacaktır. buralarda da birbirini telafi etmek, tamamlamak önemli.
    neyse, herkes ortalama aynı tavsiyeleri verecek zaten. uzatmaya gerek yok.
  • 35 36
  • kesinlikle 20li yaşlar değildir acele etmeye gerek yok
  • kadında 26-32
    erkekte 30-38
  • 30 yaşından önce evlenmiş 4 tane erkek arkadaşım hepsi ayrıldılar 3 ü ilişki sırasında aldattı 1 i geçinemedi diye ayrıldı ve 2 sinin çocuğu var buradan ne anlıyoruz erkek için 30 ideal oda iyi bir geçmişi varsa yani dışarı bakmayacak kadar karı kız..
  • yoktur. net yaş veren de maldır. sosyo-ekonomik statü, kişilik yapısı ve gelişimi gibi birçok değişkene göre kişiden kişiye değişir.
  • bence günümüz şartlarına göremi yoksa olması gereken mi o yönden bakmak lazım. şartlara göre bakarsak 30 dan aşağı zor. iyi bir iş bulsan bile düğün parası eşya parası vs vs anca.

ama 29 unda evlenen biri olarak keşke imkan olsada 21-22 de evlenseydim dediğim bi durumda yok değil. lan çocuğa yetişemiyoz anında yoruluyoruz sabır kalmamış hele 40 da baba olmayı düşünemiyorum.
  • evlenmek ideal değil bikere yaşta yoktur dolayısıyla.
  • sorumluluk nedir? nasıl alınır?
    newtonun yasaları nelerdir? (özellikle eylemsizlik ve etki-tepki yasası) ne anlatırlar?
    toplum nedir? toplum nasıl gelişir? toplumun ihtiyaçları nelerdir?
    eğitim ile öğretimin farkı nelerdir? edep, adap, örf, töre, ahlak, evrensel insan değerleri nelerdir? farkları nelerdir? vb soruların cevaplanabildiği yaştır sanırsam.

yada değildir. her insanın kendi evlendiği yaş onun için en ideal evlenme yaşıdır. öyle olmasaydı o yaşta evlenir miydi?
hesabın var mı? giriş yap