• kötü bir evliliğe "çocuk gözü" ile şahit olmuş erkektir.
  • 30'u devirmiş adam, evlenen arkadaşlarının yarısı boşanmış, diğerleri de pek memnun değil hallerinden. kendi ailesinde de boşanmalar olmuş. boşanmayanların hiç de iyi evlilikleri yok. çevresinde mutlu evlilik göremiyor. her yaştan yüzlerce erkekle konuşmuş ve aynı şeyi duymuş.

"evliliğin ben ta amına koyim ama çocuk dünyanın en güzel şeyi"

milyon kere duymuş bu lafı.

şimdi sorarım size ey dostlar,bu adam korkmasın da kim korksun?

-------------------
    yıllar sonra gelen edit.

adamlar haklıymış.
    evlilik çok zor. baba olmak çok güzel.
  • korktugu seyin evlilik degil de, %80 evlilige giden o surec %20 nikah sonrasi akrabalar vs. oldugunun bilinmesi gerekir.

basarabiliyorsaniz evlilik sureclerinde ailelerinizi uzak tutun birbirlerinden, birbirinizden. ama onlar benim ailem diye, yeni kuracaginiz aileyi bok etmeyin.
  • bir insan evlenmek ya ister ya da istemez. korkmak ne amk? hayır, evliliği savunduğum falan yok ama böyle 3. sınıf lorenzo lamas repliği gibi kasılmalar zorluyor beni...

- ben böyle 'korkuyorum, bağlanamıyorum' diyince çok cool oluyorum gibi sanki.
    - he amk! ahahahahha. çok kuuuul.
  • korkan değil korkutulan erkek'tir o.

daha en başından. kısıtlama üstüne kısıtlama. sorumluluk üstüne sorumluluk. yapılması gereken, kendisinden beklenen binlerce yeni şey. hem madden hem manen. hem kanunen hem örfi. yerine göre cebren ve hile ile. yerine göre kapris, dırdır ve seksi ödül ve ceza olarak kullanan kız tipi davranış metodlarıyla. erkek ne yapsın amk*. taş olsa çatlar ikiye yarılır.

(bkz: ona küçük özgürlükler verin)
    (bkz: onu manen rahatlatın)
    (bkz: onunda bir insan olduğunu unutmayın)
    (bkz: ona taşıyamacağı yükler yüklemeyin)
    (bkz: ona dünyayı zindan etmeyin)
  • farklı bir açıdan da değerlendirilmesi gereken erkektir.
    herkesin aşkı çok büyük, herkesin ki bambaşka ya hani. bırakın abi bu yalanları. sen de herkes gibi okulunu bitirdin, askerliğini yaptın, ya önceden beridir birlikte olduğun hatunla ya da yeni bulduğun biriyle vakti gelince evlendin, bitti gitti. bu kariyer denen oyun insanın hayatını düzene sokar, evlilik işine gelir.
    ama bazı insanlar vardır ki kariyer için değil ideal için yaşar. şimdi bu adamı kandırmak kolay mı öyle, bu iş senin için bir basamak filan cümleleriyle bir şirkete sokmak. yeri gelir aç kalır, yeri gelir aylarca yurduna dönmez. gittiği yerlerde savaş vardır, hastalık vardır. kendi yarını garanti değilse başkasının yıllarını da bir ideale ipotek etmek istemez. hem kim alır lan böyle adamı zaten. hatuna bu eziyet reva mıdır? ben de istemez miyim sürekli onu merak edeyim, her akşam arayayım. ama adım gibi biliyorum olmaz, olmayacak. ikisi aynı kefeye sığmayacak işte. dertliyim be sözlük. ben hep arkadaşlarımın çocukları için arada bir gelen ilginç amca olucam herhalde.
  • eğer ciddi ciddi korkuları varsa evlenmemesi gereken erkek, ardından gelen süreçte kendisiyle beraber ikinci bir insanın hayatını da renksizleştirmesindense takılsın öyle kendi halinde , zira evlilikte başarısız erkek bir kadın için en büyük mutsuzluk sebebi.

sen korkadur, genç kızlarımız yeni yeni mutluluklara yelken açsın, elleme...
  • 29 yasina gelene kadar darbelerden darbe yemis, hep terkedilmis erkek davranisindir. ayrica artik inanci kalmamistir aska, sevgiye, mutluluga ve daha fazla aci cekmek istemeyen erkektir.
  • 1 hafta once ailesiyle tanistirdigi kizin ardindan gelen 1 haftalik surecin sonunda baskasini bulmasi sonunda evlilikten korkan insandir. zaten bu korkunun sonucunda omur boyu yalnizligi secmistir.

29 yillik surecin sonunda bana bunlari layik goren ve bu korkuyu yaratma da emegi gecen herkese tesekkuru bir borc bilirim. bir omur yalnizlik mutlu olsun.
hesabın var mı? giriş yap